logo
Český badmintonový svaz

Slovenia International: úspěšná kvalifikace pro čtyři české reprezentanty

Čtvrtek patřil ve slovinském Medvode kvalifikačním soubojům turnaje FZ Forza Slovenia International 2017.  Turnaje úrovně International Series s prize money 8 000 dolarů se zúčastňují také čeští reprezentanti. 

Dobrou bilanci Čechů v kvalifikaci zajistili juniorští hráči. Do hlavní soutěže se probojovali ve dvouhře Cristian Savin a Jan Louda, v deblu pak Ondřej Král s Petrem Beranem. Král s Beranem si poradili s domácím párem Cerkovnik-Herman ve dvou setech a díky příznivému losu dokonce budou hrát rovnou druhé kolo hlavní soutěže. 

Cristian Savin sehrál dva velmi dramatické souboje. Nejprve porazil Ukrajince Volnyanského 28:26 a 21:19. Ve druhém zápase pak udolal Andyho Tsaie (Švédsko) 15:21 22:20 a 22:20. Zvládat koncovky se musí umět, a Cristian to předvedl ukázkově. Paradoxně až finálový zápas kvalifikace byl pro něj tím nejsnazším, když domácího Mihu Ivaniče porazil 21:13 a 21:10. V hlavní soutěži ho dnes čeká David Peng (Německo). 

Jan Louda si v kvalifikaci poradil se Serhatem Salimem (Turecko) a Rowanem Scheurkogelem (Belgie) vždy výrazným rozdílem ve dvou setech. Ve finále své kvalifikační větve zvládl i tři sety proti Christianu Kirchmayrovi ze Švýcarska 9:21 21:15 a 21:16. V hlavní soutěži vyzve Madse Christophersena z Dánska. Čeští junioři pokračují ve výborných výkonech i výsledcích a turnaje jako tento ve Slovinsku jsou pro ně místem, kde mohou získat cenné zkušenosti s dospělým mezinárodním badmintonem. 

Není bez zajímavosti, že v aktuálním světovém žebříčku juniorů najdeme Jana Loudu na 9. místě jako nejlepšího Evropana, 11. je Cristian Savin a 26. Ondřej Král, Král drží také výborné 19. místo v deblu. Mezi dívkami je pak Tereza Švábíková nyní 16. ve čtyřhře a 17. ve dvouhře, Veronika Dobiášová v singlu drží 25. místo. 

Sledujte výsledky českých hráčů na Slovenia International: tournamentsoftware
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading