Smíšená čtyřhra: Adcock a Bankier svůj zázrak do zlatého konce nedotáhli.

Pokud by byl finálový program čtyřpatrový dort, potom na jeho vrcholu by se nacházela třešnička v podobě smíšené čtyřhry. Domácí pár Adcock - Bankier v něm vyzve první nasazenou čínskou dvojici Zhang a Zhao.

Zhang Nan, Zhao Yunlei (1., Čína) vs. Chris Adcock, Imogen Bankier (Anglie, Skotsko) 21:15 a 21:7

Zhang a Zhao.

17:35 - Nyní se zdá kuriózní incident, který rozpoutal Nathan Robertson, když po porážce ve druhém kole na svém Twitteru napsal, že světové výkony vyžadují světovou přípravu; v narážce na údajně nedostatečné zabezpečení tréninkového procesu britských reprezentantů. Právě na úspěch Nathana Robertsona a Gail Emms, mistrů světa z roku 2006 ze španělského Madridu, se dnes budou snažit navázat Angličan Chris Adcock a Skotka Imogen Bankier, kteří svým postupem do finále dokázali, že příprava domácích hráčů byla velmi dobrá.

17:50 - A potvrzují to i ve finále, kde drží se světovými jedničkami krok a prohrávají jen o jediný bod. V souvislosti s vyrovnaností zápasu stojí za připomenutí poslední vzájemné měření sil, loni v září na Bitburger Open zvítězila čínská dvojice až v nastavení třetího setu!

17:54 - Zhang trefil Bankier ostrým bekendovým drajvem přímo do čela a srovnává na 13:13.

17:58 - Čína jde do malého, ale důležitého vedení o tři míčky, konkrétně 18:15.

18:00 - Šesti body v řadě rozhodl první pár světa o své výhře v první sadě.

Imogen Bankier.

18:06 - Výhra v prvním setu čínský pár viditelně uklidnila a klid jim dodá i vední 6:2 ve druhém setu.

18:10 - Čtyřiadvacetilá Zhao a jednadvacetilý Zhang míří za prvním společným titulem. Celým turnajem prošli velmi suveréně, nejen bez ztráty setu, ale nejvíce protivníkům dovolili 31 bodů, což je ve smíšené čtyřhře rozdíl třídy. Ve druhém setu finále vedou už 11:4.

18:12 - Exhibice čínského páru, vedení o deset bodů.

18:15 - Britský pár se ještě snaží vzdorovat, ale čínská dvojice drží jasný náskok 19:7.

18:16 - Konec domácí pohádky a páté zlato pro Čínu. Pár Zhang - Zhao ve finále smíšené čtyřhry poráží dvojici Adcock - Bankier za 35 minut 21:15 a 21:7.