logo
Český badmintonový svaz

Spanish International: Ludík podlehl světové juniorské dvojce, turnaj pokračuje bez Čechů

Trojice českých reprezentantů se z Madridu vrací bez vítězného zápasu. Nutno však říci, že přemožitelé Milana Ludíka, Zuzany Pavelkové a Lukáše Zevla na Spanish International byli velmi kvalitní badmintonisté.

Jako poslední se se soutěží rozloučila česká jednička Ludík, jenž nestačil na světovou juniorskou dvojku. Osmnáctiletý Chia Hao Lee z Tchajwanu porazil Ludíka 21:13 a 21:19 a rozhodl o tom, že Česká republika si na tomto turnaji kategorie International Challenge dílčí vítězství nepřipíše.

Již v poledne totiž Zuzana Pavelková podle očekávání nestačila na favorizovanou Dánku (mimojiné národní šampionku z roku 2014) Miu Blichfeldt, s níž prohrála 11:21 a 5:21.

Ve čtvrteční kvalifikaci pak vypadl Lukáš Zevl. Ten sehrál, jak je už na mezinárodních turnajích jeho tradicí, třísetový a hodinu trvající maraton, na jehož konci však odešel s porážkou od domácího Manuela Vazqueze v poměru 20:22 ve třetí sadě.

Milan Ludík byl po svém pátečním výkonu velmi kritický:

"Můj výkon v Madridu byl velmi podprůměrný. Po celý zápas jsem se nedokázal dostat do hry a dělal jsem velké množství nevynucených chyb. Byl jsem velmi pomalý a neustále jsem byl pod tlakem. Mrzí mě, že právě takovým výkonem jsem zakončil sezonu. Kvality soupeře rozhodně nezpochybňuji, ale tentokrát to byl boj víc se sebou samým. Teď se musím pořádně soustředit na kvalitní přípravu na následující sezonu. Už příští týden odlétám do Číny, kde budu intenzivně trénovat a připravovat se, aby sezóna 2017/2018 byla úspěšnější než tato," napsal z Madridu Ludík. 

Výsledky Spanish International najdete zde.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading