logo
Český badmintonový svaz

Třetí utkání na Europa Cupu: Jehnice poráží Duinwijck 4:3! Sledovali jsme živě!

Finále skupiny A, tak by se dalo v krátkosti charakterizovat třetí utkání na Europa Cupu týmu Sokol Veselý Brno-Jehnice proti úřadujícímu mistrovskému klubu Evropy BC Duinwijck. Český tým vyzve dnes dopoledne úřadujícího vítěze Europa Cupu - a badmintonový světe div se - v tomto duelu má na výhru!

Duinwijck skončil v letošním ročníku národní ligy až na třetím místě, jako držiteli loňského titulu mu náleží postavení prvního nasazeného celku. Mezi největší favority turnaje však letos nepatří. Týmu kvůli zranění chybí silné individuality a družstva z Ruska či Dánska jsou už na první pohled silnější.

Nizozemský tým z Haarlemu se opírá především o tři hráče, kteří pravidelně objíždí mezinárodní turnaje a badmintonu se věnují na profesionální úrovni - Koena Riddera, Jorrita De Ruitera a pohlednou brunetku z Litvy Akvile Stapusaityte. Další členy týmu bychom mohli nazvat "klubovými hráči". Podle informací přímo z nizozemského týmu si turnajové jedničky s sebou přivezly jednoho fyzioterapeuta, dva trenéry a pět fanoušků. Odvezou si porážku už ve skupině?

Jehnický tým totiž v prvních dvou utkáních jednoznačně ukázal, že na to letos prostě má, když ho soupeři nedokázali připravit ani o jediný set - pískejte konec a rozdávejte ceny, nikdo na celém turnaji nemá lepší bilanci! Nizozemský celek má už teď skóre o jeden prohraný zápas horší. Sledujte s námi výsledky utkání o první místo ve skupině A, utkání Jehnic a Duinwijcku!

Oba týmy se v úvodních dvou zápasech rozdělily o body.

Nejprve ve smíšené čtyřhře prohrál česko-polský pár Bášová - Moren s nizozemskou dvojicí De Ruiter - Krab, když si nedokázal poradit s kvalitní rozehrávkou soupeře a dobře připravenými útoky De Ruitera. V následující první dvouhře mužů Petr Koukal přehrál místy až příliš rezignovaného Koena Riddera. Ridder sice dokázal už v roce 2007 Koukala porazit, ale od té doby se stal renomovaným deblovým specialistou, dosáhl mimo jiné na 22. místo světového žebříčku, a dnešní dvouhru sehrál spíše z povinnosti. Nic to ale nemění na tom, že Petr Koukal zvládl zápas dobře a v pohodovém tempu získal pro jehnický tým první bod. 

Ten druhý přidala indonéská hráčka Febby Angguni, která se sice v přestávkách mezi výměnami pohybuje velmi líně, ale ve výměnách běhá jako fretka a Litevku Stapusaityte, 94. hráčku světového žebříčku, jasně přehrála, dvakrát 21:12.

"V tomto utkání se budeme určitě snažit prosadit v singlech, jak mužů, tak žen," jasně určil taktiku Ladislav Vorel, vedoucí jehnického týmu, a obě singlové jedničky ho beze zbytku vyslechly.

Deblová kvalita je ale na straně soupeře, pár Ridder - De Ruiter o tom přesvědčil Jakuba Bitmana ve dvojici s Lukaszem Morenem. Velká škoda, oba sety byly vyrovnané, ale ani v jednom nedostali jehničtí deblisté své soupeře pod tlak vyrovnané koncovky. Po čtyřech zápasech je skóre znovu smírné, 2:2.

Dlouhá koncovka první sady a nakonec prasátkem zakončený duel ve čtyřhře žen - a do vedení se znovu dostává Duinwijck. Je na singlových dvojkách, Jarolímu Vícenovi a Lucii Havlové, aby utkání proti úřadujícímu nejlepšímu klubovému týmu Evropy zvrátili. 

Úřadující singlový mistr Slovenska si v souboji proti téměř dvoumetrovému Natenstedtovi včas uvědomil, že slabina soupeře je obecně ve spodních úderech a hře v přední části kurtu a zvládl vyhrát první set a s přehledem i druhý. Slovenský badminton sice nemá na turnaji svého zástupce, ale slovenská stopa je přesto dobře patrná - Jarolím Vícen hlasitě oslavil třetí bod Jehnic!

O historický úspěch pro celý český badminton bude bojovat v závěrečné druhé dvouhře Lucie Havlová a v duelu s Nizozemkou Bloem bude velkou favoritkou! Letos maturující Havlová zvládla i svou badmintonovou maturitu, těžkopádně působící soupeřku dokázala bezpečně porazit a zajistila tak Jehnicím vítězný čtvrtý bod.

Je dobojováno! Přesně po čtyřech hodinách hry vítězí Sokol Veselý Brno-Jehnice nad BC Duinwijck, český tým poráží úřadující nejlepší tým Evropy, vítěze loňského ročníku Europa Cupu!

Sokol Veselý Brno-Jehnice vs. BC Duinwijck 4:3

Smíšená čtyřhra: Lukasz Moren, Alžběta Bášová vs. Jorrit De Ruiter, Eva Krab 18:21 a 4:21

1. dvouhra mužů: Petr Koukal vs. Koen Ridder 21:10 a 21:14

1. dvouhra žen: Febby Angguni vs. Akvile Stapusaityte 21:12 a 21:12

Čtyřhra mužů: Jakub Bitman, Lukasz Moren vs. Koen Ridder, Jorrit De Ruiter 19:21 a 17:21

Čtyřhra žen: Febby Angguni, Alžběta Bášová vs. Akvile Stapusaityte, Eva Krab 23:25 a 13:21

2. dvouhra mužů: Jarolím Vícen vs. Jerry Natenstedt 21:17 a 21:6

2. dvouhra žen: Lucie Havlová vs. Marije Bloem 21:7 a 21:12

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading