logo
Český badmintonový svaz
Hana Milisová z SKB Český Krumlov. Foto: Ladislav Káňa.

Týden do velkého finále play off extraligy. Na co se těšit?

Přesně za 7 dní začne v pražské Vinoři finále play off badmintonové extraligy, nejvyšší české soutěže družstev. Bude to vyvrcholení ligové sezony 2016/2017, které svede dohromady čtyři nejlepší týmy v republice. V neděli 2. dubna bude pak znám nový vládce extraligy.

Potřetí za sebou se finálový turnaj koná ve stejném obsazení: nejlepšími čtyřmi týmy letošní sezony jsou Sokol Radotín Meteor Praha A, BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou, BADMINTON FSpS MU Brno a SKB Český Krumlov.

Radotín jako vítěz a Benátky jako druhý tým základní části měly účast zajištěnu, Brno a Krumlov se do vinořského finále dostaly přes čtvrtfinálová utkání s Hradcem Králové, respektive Dobruškou (8:0, resp. 7:1).

Právě pražský Meteor, jenž je pod taktovkou Ondřeje Lubase zároveň pořadatelem turnaje, je jako obhájce titulu největším favoritem. Tým, který svedl dohromady aktuální českou jedničku a mistra republiky Milana Ludíka, jednoho z nejlepších polských badmintonistů Michala Rogalskiho, dvanáctinásobného republikového šampiona v párových disciplínách Jakuba Bitmana či nejlepší české párařky Alžbětu Bášovou a Michaelu Fuchsovou, nemá v hledáčku nic jiného než zlato.

Jakub Bitman a Alžběta Bášová, Sokol Radotín Meteor Praha A. Foto: Ladislav Káňa.

Po bolestné zkušenosti ze sezony 2014-2015 však Meteor ví, že nesmí podcenit tým SKB Český Krumlov. Tehdy v souboji o třetí místo Krumlovští, kteří tradičně staví na vlastních odchovancích, překvapivě zvítězili 5:3 a domácího favorita nechali bez medaile. Letos se oba týmy střetnou v sobotním semifinále, a i když pražskému týmu bude kvůli zranění chybět jedna z opor Michaela Fuchsová, mělo by jít o skutečnou reklamu na ten nejlepší český ligový badminton. Připomeňme, že v základní části této sezony vyšel vzájemný souboj lépe pro Meteor (6:2).

Velmi vypjatý souboj lze očekávat i od druhého sobotního semifinále mezi Benátkami a Brnem. Benátečtí se letos opírají o mimořádně široký kádr a do poslední chvíle nebude jisté, v jaké sestavě nastoupí. Chybět by neměl Ind Dey Subhankar či zkušená Angličanka Nicole Cerfontyne, které doplní Jarolím Vícen, Lukáš Zevl, Denisa Šikalová či jeden z našich nejlepších juniorů Cristian Savin. Na svou šanci jistě čeká i mladý Indonésan Azmy Qowimuramadhoni či juniorka Kateřina Zuzáková.

Oproti tomu Brno nastupuje v relativně stálé sestavě, jejímiž základními pilíři jsou Ir Scott Evans, jenž je asi největší hvězdou letošního ročníku extraligy, dále jeden z nejlepších evropských deblistů Adam Cwalina z Polska, dvojnásobný vicemistr republiky ve dvouhře mužů Adam Mendrek, Vojtěch Šelong či Monika Světničková. V play off se pak jistě budou hodit zkušenosti Stanislava Kohoutka a Martiny Vackové.

V základní části vyhráli vzájemný zápas Brňané v poměru 5:3, stará pravda však říká, že v play off se jede od nuly.

Kromě mimořádných badmintonových výkonů umocněných tradičně vypjatou atmosférou turnaje, kde jde o vše, láká finále play off i na precizní organizaci a kvalitní diváckou kulisu, buďte u toho! Začínáme přesně za 7 dní.

Program finále play off extraligy:

Sobota:

13:00 Sokol Radotín Meteor Praha A vs. SKB Český Krumlov

16:30 BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou vs. BADMINTON FSpS MU Brno

Neděle:

10:00 Utkání o třetí místo

14:00 Finále

Více informací najdete na oficiálních stránkách finále play off.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading