logo
Český badmintonový svaz

Valamar Junior Open: Beran s Králem si zahrají o titul ve čtyřhře, Savin bronzový

Turnaj Valamar Junior Open v chorvatském Dubrovniku bude mít české zástupce v nedělním finále. Postarali se o to Ondřej Král s Petrem Beranem, již se v nedělním boji o zlato střetnou s finskou dvojicí Monnberg, Paul. Cristian Savin bere bronz ve dvouhře, když v semifinále nestačil na favorizovaného Francouze Merkleho.
 
Do finále prošli čtvrtfinalisté letošního mistrovství Evropy juniorů Beran s Králem díky třem sobotním výhrám: nad finskou dvojicí Lauri, Puro v poměru 21:6 a 21:13, srbsko bulharským párem Lukic, Styonov 21:8 a 21:18 a belgickým párem Carraggi, Van Nieuwkerke 21:15 a 21:18.

Finálovým soupeřem budou pro krumlovskou dvojici druzí nasazení Finové Monnberg, Paul, kteří mezi nejlepšími osmi porazili Jiřího Krále s Jiřím Vajsejtlem a o kolo dříve po velké bitvě i vítěze nedávného Hellas Junior Vojtěcha Lapáčka s Indonésanem Azmy Qowimuaramdhonim.
 
Azmy si zahraje o titul i ve dvouhře, Indonésan působící v extraligových Benátkách má na tomto turnaji dva cenné skalpy - ve druhém kole porazil Ondřeje Krále a v osmičce po třísetové a 70 minut trvající bitvě i Petra Berana. Nejlepším českým singlistou na turnaji je tak Cristian Savin, jenž z pozice prvního nasazeného dokráčel do semifinále. Tam jej zastavil stříbrný medailista z mistrovství Evropy Arnaud Merkle (21:16 a 21.15).

"Celý turnaj se mi hrálo dobře. Prohra v semifinále mne mrzí, protože Merkle určitě lepší nebyl, ale o vítězství mne připravilo větší množství nevynucených chyb," zhodnotil své vystoupení Savin.
 
V dívčích disciplínách tentokrát vyšlo Česko naprázdno, Tereza Švábíková i Bára Hadáčková vypadly ve dvouhře po těsných zápasech ve druhém kole, Pavlína Krpatová o kolo dále s Maďarkou Sandorhazi. Škoda deblového zápasu Švábíkové s Hadáčkovou, tureckým soupeřkám podlehly naše hráčky 21:15, 23:21 a 17:21.
 
Výsledky Valamar Junior Open sledujte zde.
 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading