logo
Český badmintonový svaz

Valamar Junior Open: do Dubrovníku pro medaile a cenné skalpy

Necelé tři týdny po skončení mistrovství Evropy se čeští junioři opět vydávají do zahraničí ukazovat svou sílu. Víkendové Valamar Junior Open v chorvatském Dubrovníku je k tomu ideální příležitostí, vedle stříbrného medailisty z Mylhúz Francouze Merkleho v pavouku najdeme i další hráče širší evropské špičky a také několik badmintonistů z asijských velmocí jako je Tchajwan či Indie. Ideální šance pro Čechy posbírat cenné skalpy!

České výpravě chybí Jan Louda, jenž se spolu s Milanem Ludíkem v době konání turnaje bude ucházet o pozornost trenérů Centre of Excellence (např. bývalého mistra světa v mixu Thomase Laybournea) v dánském Holbaeku.

I tak má naše pánská část velkou sílu – v pozici prvního nasazeného se ve dvouhře mužů představí osmý hráč aktuálního světového žebříčku juniorů Cristian Savin, Ondřej Král je turnajová čtyřka a Petr Beran pětka. Pozor ale na vicemistra Evropy Arnauda Merkleho z Francie, druhého nasazeného Kazacha Dmitriye Panarina či Tchajwance Shiau Cheng Chena.

Tchajwanská hrozba číhá i na čtvrtou nasazenou singlistku Terezu Švábíkovou, a to hned v prvním kole. Pokud se české mistryni mezi dospělými podaří tuto překážku překonat, mohla by se i Švábíková zařadit k adeptkám na medaili. V pavouku nechybí ani Bára Hadáčková či sestry Krpatovy.


Tereza Švábíková a Bára Hadáčková.

I v chlapeckém/mužském deblu máme první nasazené. Petr Beran s Ondřejem Králem jsou čtvrtfinalisty mistrovství Evropy a pokud i v Dubrovniku předvedou podobnou úroveň jako před dvěma týdny v Mylhúzách, určitě mohou pomýšlet na účast ve finále. A proč by se tam nemohli potkat s Vojtěchem Lapáčkem a Indonésanem Azmy Qowimuramadhonim, vítězi nedávného Hellas Junior?

Tereza Švábíková a Bára Hadáčková pro tento turnaj spojily síly a poperou se bok po boku o úspěch v deblu, jako první na ně čekají soupeřky z Turecka. Druhou českou dvojicí jsou Lucie a Pavlína Krpatovy, jež si po odhlášce Francouzek zahrají s Tchajwankami. A konečně v mixu budeme spoléhat hlavně na Tomáše Švejdu s Bárou Hadáčkovou, pikantní bude pak souboj prvního kola, v němž se obě sestry Krpatovy střetnou proti sobě – Pavlína nastoupí s Jiřím Vajsejtlem, Lucie po boku Fina Joony Pura.

Výsledky Valamar Junior Open sledujte od pátku zde.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading