logo
Český badmintonový svaz

Věříme, že proti slabším předvedeme kvalitní hru, hlásí junioři z Indonésie

Po středeční prohře 0:3 od Nizozemska zbyly na mladou českou juniorskou reprezentaci na mistrovství světa v Yogyakartě boje o 41. až 44. místo. V této skupině se lvíčata postupně utkají s Arménií, Nepálem a Mongolskem. O tom, že i přes prohry panuje v týmu dobrá nálada, referují sami hráči:
 
Do dnešního zápasu jsme nastoupili v 8:30 místního času, což znamená v 3:30 domácího času. Utkání se hrálo na kurtě číslo jedna na první tři vítězné body. Po včerejším ne zcela vydařeném zápase proti Slovensku jsme do dnešního utkání nastoupili opět s hladovým pocitem k vítězství.

Dnes už nás ale čekal silnější soupeř, a to výběr Nizozemska. Zápas jsme zahájili klasicky mixem, který Kačka Zuzáková s Tomem Švejdou dnes odehráli vydařeněji oproti včerejšku, ale po 3 setech to taktéž nestačilo na výhru. Svou singlovou premiéru na turnaji absolvoval Honza Janoštík. Honza proti staršímu holandskému hráči sice podlehl ve dvou setech, ale i tak je to pro stále velmi mladého hráče velice dobrá zkušenost.

Do třetího zápasu nastoupila Tereza Švábíková. Terce bohužel zápas dnes příliš nesedl, když nedodržela taktiku a prohrála ve dvou setech. Přihodilo se jí malé zranění, a proto doufáme, že se dá rychle do kupy.
Čeští junioři na MS v Indonésii.

Dnes to sice výhra nebyla, ale trenérům se zato dařilo...

Po včerejším utkání a večeři jsme od trenérů dostali za úkol usmlouvat novou SD kartu do svazové kamery. Úkol jsme splnili a zvládli jsme cenu snížit ze 750 000 rupií na 275 000 rupií. Po našem "úspěchu" trenéři dnes koupili kartu za 210 000 rupií! :)

Dnes máme také za sebou odpolední trénink, který probíhal v hale místního klubu. Celý tým se moc těší na zítřejší dvě utkání. Věříme, že proti "papírově" slabším soupeřům dokážeme předvést kvalitní hru a vyhrát! Zítřejší den doplníme sledováním ranních čtvrtfinálových zápasů, kde uvidíme ty nejlepší hráče turnaje! 

Držte nám palce!

Děkujeme moc,

česká juniorská reprezentace

Připomeňme, že Česká republika nastoupí k dalšímu utkání ve čtvrtek v 7:00 SEČ proti týmu Mongolska. Výsledky MS juniorů najdete ZDE.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading