logo
Český badmintonový svaz

Vojtěch Lapáček o tréninku v Indonésii: Boty máme jen jedny, ale propotíme je dvakrát

Nejen Milan Ludík se na novou sezónu připravuje v náročných asijských podmínkách. Vojtěch Lapáček posílá zprávu ze své přípravy v Indonésii:

S Cristianem Savinem trénujeme v indonéském klubu Exist už od 11. 7. do 20. 8. Nachází se ve městě Cibinong (jižně od Jakarty).

Já se tu zaměřuji čistě na trénink deblu, zatímco Cristian na trénink singlu. S námi jsou tu ještě bratři Strömwallové ze Švédska, Irové Nhat Nguyen a Paul Reynolds a další hráči z Malajsie, Spojených států a v neposlední řadě i z Indonésie.

Obě tréninkové skupiny čeká každý den třífázový trénink, který trvá sedm hodin. Dva bloky dopoledne, první je čistě fyzický a trvá hodinu, druhý je naopak herní a trvá třikrát déle. Odpoledne je jeden tříhodinový blok, a to buď čistě herní, nebo z půlky fyzický. To vše pod vedení 2-3 profesionálních trenérů.

Každý večer je čas se individuálně zlepšovat v posilovně, na dráze a v bazénu.

V sobotu podstupujeme pouze dopolední blok a v neděli máme celý den volno na regeneraci.

Denně propotíme 7-8 triček, dvoje boty jako Milan s sebou nemáme, takže si musíme vystačit s jedněmi propocenými nadvakrát :D

Tréninky jsou hodně náročné, velkou roli v tom hraje také podnebí, které je zde více než teplé a vlhké. Indonéský deblový styl se od evropského liší, velmi se zde klade důraz na defenzivu a mezihru, obojí ve velké rychlosti.

V singlu je zaměření přesunuté na techniku, hru na síti a pohyb po kurtu.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading