logo
Český badmintonový svaz

Vojtěch Šelong: "Každý hráč je připraven nechat na kurtu úplně všechno."

Finálový turnaj play-off extraligy bude tento víkend hostit tělocvična ZŠ Vinoř. Ptali jsme se zástupců čtyř zúčastněných týmů, v jaké sestavě a s jakými cíli půjdou do turnaje, jímž vyvrcholí letošní sezóna družstev dospělých. 

Za družstvo Badminton FSpS MU Brno odpovídal Vojtěch Šelong. Brňané si účast v turnaji zajistili hladkou čtvrtfinálovou výhrou nad týmem Montasu Hradec Králové, při které neztratili ani jediný zápas. Semifinálovým soupeřem FSpS MU Brno bude BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou. 

Jak probíhá závěrečná příprava vašeho týmu před finále play off?
Jako obvykle probíhá příprava jednotlivých hráčů hlavně individuálně, primárně u hráčů jako Scott Evans nebo Adam Cwalina. Zbylá část týmu z Brna se připravuje na společných tréninkových jednotkách pod vedením Standy Kohoutka.

S jakým umístěním budete spokojeni?
Přijedeme vyhrát.

Jaké jsou nejsilnější stránky vašeho týmu?
Kromě dua Evans – Cwalina se opíráme hlavně o skvělou týmovou atmosféru. Každý hráč je připraven nechat na kurtu úplně všechno.

Kterého hráče považujete za největší hvězdu finálového turnaje a který tým je podle vás největším favoritem?
Každý tým má na soupisce hráče velkých kvalit, jako jsou Dey Subhankar, Milan Ludík, atd. Největší hvězdou je však bezpochyby Scott Evans. Největším favoritem pochopitelně vítěz základní části Meteor Praha.

Můžete prozradit, jestli ve vašem týmu došlo před finále k nějaké personální změně?
Můžeme prozradit, že k žádné změně nedošlo a nedojde.

Na co byste pozvali diváky?
Lepší badminton v Česku diváci jen těžko uvidí. Očekáváme, že i atmosféra bude znovu velmi dobrá, stejně jako uspořádání turnaje, které bylo v posledních letech na velmi vysoké úrovni.


Vojtěch Šelong a Adam Mendrek. Foto: Ladislav Káňa

Vedle dvojice zahraničních hvězd Scotta Evanse a Adama Cwaliny působí v kádru brněnského týmu hráči domácí špičky. Brno se bude opírat o výkony Adama Mendreka, Vojtěcha Šelonga, Michala Světničky či hrajícího trenéra Standy Kohoutka. V ženské části týmu pak najdeme Moniku Světničkovou a Martinu Vackovou.

Vzájemný duel Brna a Benátek v základní části skončil těsnou výhrou Moravanů 5:3 - oběma týmům ale chyběly ty největší hvězdy, a tak lze symbolicky říci, že i osud semifinálového utkání je zatím ve hvězdách, skvělý badminton je však jistotou.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading