White Nights: Cristian Savin v osmifinále vzdoroval Pablu Abianovi

Mise Cristiana Savina do ruské Gatčiny se dá považovat za velmi úspěšnou. Po třetím místu z juniorského turnaje si stále ještě šestnáctiletý badmintonista připsal kvalitní výsledek i v následujícím týdnu mezi dospělými, když na turnaji White Nights postoupil do osmifinále.

V prvním kole musel Savin otáčet zápas se zkušeným Rusem Maximem Danchenkem, kterého nakonec český juniorský reprezentant zdolal 16:21, 21:17 a 21:17. V dalším kole měl Savin šichtu o trochu snadnější, osmnáctiletého Nikitu Fedotovskikha rovněž z Ruska porazil 21:5 a 21:14. Díky tomuto vítězství se Savin ocitl v osmifinále.

Tam na benáteckého hráče čekal první nasazený Španěl Pablo Abian. Stejně jako před dvěma týdny na mistrovství Evropy klubů (výsledek 22:20 a 21:14 pro Španěla) sehrál Savin se španělskou jedničkou vyrovnaný jeden set, stejně jako tehdy se ale nakonec z vítězství 2:0 (21:14 a 21:19) radoval šampion Evropských her 2015 Abian.

Cristian Savin. Foto: Tomáš Krajča.

Druhým českým zástupcem na turnaji byl Lukáš Zevl. Ten jako již tradičně sehrál svůj zápas na tři dlouhé sety, nakonec však po hodině a osmi minutách prohrál 21:15, 23:25 a 21:14 s Indem Danielem S. Faridem. Nutno podotknout, že Farid v dalším kole vyřadil i jednoho z nejlepších ruských singlistů Anatolije Yartseva.

1520 bodů za osmifinále na turnaji kategorie International Challenge s dotací 20 000 dolarů je pro Cristiana Savina, jenž za čtyři dny oslaví teprve sedmnácté narozeniny, předčasným dárkem, který mu navíc pomůže v dalším posunu světovým žebříčkem dospělých ze současného 503. místa směrem vzhůru.