logo
Český badmintonový svaz

World Superseries Finals: Viktor Axelsen se konečně dočkal titulu

Kdekoho možná tato statistika překvapí: až na sedmý pokus se dánskému badmintonistovi Viktoru Axelsenovi podařilo vybojovat první titul na turnají Superseries! Čas pro dvaadvacetiletého bronzového medailistu z letošní olympiády uzrál v nejlepší vhodnou chvíli - na závěrečném turnaji sezony World Superseries Finals v Dubaji.

Axelsen v nedělním finále zdolal ve velmi nervózní bitvě dalšího zástupce nastupující generace Tiana Houweie z Číny. "Tenhle titul pro mě znamená všechno. Byl jsem v tolika finále... zvlášť ve třetím setu to byla bitva nervů a jsem rád, že jsem nakonec byl ten silnější. Nebylo to nejkrásnější, ale stačilo to," okomentoval výhru 21:14, 6:21 a 21:17 Axelsen.

Světová jednička Lee Chong Wei skončil už po základní skupině, kde nestačil na Korejce Shona a právě Axelsena a skončil až na třetí, nepostupové příčce. Malou náplastí bylo pro Malajsana ocenění pro Badmintonistu roku, které si podle hlasujících vysloužil třemi tituly na turnajích Super Series a olympijským stříbrem. Mezi ženami se této poctě dostalo olympijským vítězkám v deblu, Japonkám Misaki Matsutomo, Ayaka Takahashi.

Pořadatelé mohli pro slavnostní ceremoniál těžko najít honosnější místo než hotel Armani v nejvyšším mrakodrapu na světě Burdž Chalífa.

Mezi ženami navázala na svůj titul ze Superseries Finals z roku 2014 Tchajwanka Tzu Ying Tai. Ta ve finále oplatila dvousetovou porážku ze skupiny Ji Sung Hyun z Koreje a zvítězila 21:14 a 21:13. Korejka po posledním zápase sezony připustila, že ji fyzicky "zdevastovalo" sobotní třísetové semifinále proti Indce PV Sindhu. 

Malajští deblisté V Shem Goh, Wee Kiong Tan sice kvůli dvěma zkaženým podáním při dvou mečbolech přišli o olympijské zlato z Ria, jinak ale zažili sezonu jako hrom. Na Superseries Finals v Dubaji ztratili jen jeden set ve skupině, ve finále porazili první nasazené Japonce Takeshi Kamura, Keigo Sonoda 21:14 a 21:19 a zaslouženě zakončili zatím nejúspěšnější společný rok prestižním titulem. Do turnaje bohužel kvůli nemoci nemohli zasáhnout Dánové Mathias Boe a Carsten Mogensen.

Na jednu z nejdivočejších výměn turnaje se podívejte zde:


Již jmenované Japonky Matsutmo, Takahashi sice zlaté medaile z olympiády doma mají, titul z Dubaje jim ale narozdíl od jejich malajských kolegů těsně unikl. Ve finále ženského deblu byla šťastnější čínská dvojice Chen Quingchen, Jia Yifan, která zvítězila po výsledku 21:15, 13:21 a 21:17.

Číňanka Quingchen se stala nejúspěšnější hráčkou Superseries Final, když po boku svého partnera Zhenga Siwei vyhrála i smíšenou čtyřhru. Druhé mixové finále Superseries za sebou si zahráli angličtí manželé Adcockovi, s porážkou 12:21 a 12:21 ale spokojeni být nemohli.

"Nevím, co se stalo," svěřila se pro web BWF Gabby Adcocková. "Jsem neskutečně zklamaná, že po tak dobrém týdnu přijde tohle. Ale oni si zaslouží uznání, udělali nám to hodně těžké," dodala.

Výsledky World Superseries Finals v Dubaji najdete zde.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading