logo
Český badmintonový svaz

Základní škola Most, Václava Talicha je na mistrovství Evropy školních týmů ve čtvrtfinále

Od soboty se ve francouzském Clermont-Ferrandu hraje ISF European Schools Championship, tedy mistrovství Evropy školních týmů. Poprvé v historii má na této akci zastoupení i Česká republika. Reprezentuje nás totiž badmintonový tým Základní školy Most, Václava Talicha a nevede si vůbec špatně - v pondělí postoupil do čtvrtfinále.

Tým, jenž se skládá z členů Badmintonové akademie Lukáše Kroce ve složení Markéta Kohoutová, Aneta Bechyňská, Jakub Dvořák a Jakub Foltin, si pod vedením trenérky Martiny Krocové v průběhu turnaje připsal prohry s Francií, Německem, Švédskem, Ruskem a v neděli těsným bodovým poměrem 104:105 i s Lotyšskem, porazil ale Bulharsko, Rumunsko a Chorvatsko, a tak se představí v úterním čtvrtfinále.

Součástí akce je i bohatý doprovodný program, mladí badmintonisté z celé Evropy navštívili mimo jiné muzem rugby či muzeum firmy Michelin, zúčastnili se tzv. intercultural evening s představením zemí a jejich tradičních pokrmů atd.

Na sobotním slavnostním zahájení složil Jakub Dvořák za všechny hráče přísahu fair play. Záznam ze zahájení si můžete prohlédnou zde


Tým Základní školy Most, Václava Talicha. 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading