Zápasy o titul mistra Evropy.

Ve finském Vantaa dnes končí maraton juniorského mistrovství Evropy. Turnaj plný překvapivých výsledků, skvělých zápasů i emocí zakončí od 10.00 místního času finálová utkání soutěže jednotlivců.

Domácí mistrovství si uspořádali Dánové a překvapivě také Španělé ve dvouhrách. O další tři tituly budou bojovat Dánové, Angličané, Nizozemci a Němci. Ve výčtu nejúspěšnějších zemí zcela chybí ruští hráči, stříbrní ze soutěže družstev.

Papírově vyrovnaní soupeři sehráli vyrovnaný zápas. Tři sety potřeboval dánský mixový pár Astrup Sorensen - Kjaersfeldt k zisku zlaté medaile. Druhá šance anglického badmintonu na zisk titulu zůstává ve čtyřhře chlapců, podruhé v rukou vytáhlého Matthew Nottinghama.

Po hladké výhře Viktora Axelsena v prvním setu 21:8 jde finále dvouhry chlapců do třetího setu! V tom se ale překvapení nekonalo. Axelsen vítězí a slaví zlatou juniorskou trojkorunu. Rasmus Fladberg byl však jediným hráčem celého mistrovtví, který byl vůbec schopný postavit se Axelsenovi a být mu soupeřem.

Nasazená jednička Carolina Marin získává podle očekávání v čistě španělském souboji titul juniorské mistryně Evropy. Dva sety se hrály neuvěřitelných 43 minut! Zlato a stříbro z dívčí dvouhry jsou parádním úspěchem španělského badmintonu.

Další třísetový zápas jde na účet dívčí čtyřhry. Nizozemky byly blízko k zisku zlaté medaile, ve druhém setu vedly už 19:16. Ale Dánky se nikdy nevzdávají a vítězí ve druhém setu 22:20, když se za stavu 20:19 dostaly vůbec poprvé v celém utkání do vedení. Nenasazené Dánky otočily zápas s Nizozemkami a po necelé hodině hry se staly mistryněmi Evropy v dívčí čtyřhře!

Spolu s Chrisem Colesem přidal Matthew Nottingham ke stříbrné medaili ze smíšené čtyřhry titul mistra Evropy v chlapecké čtyřhře. Zlaté německé družstvo končí v soutěži jednotlivců bez nejcennějšího kovu.

Finálové zápasy včetně rozhovorů s vítězi a předáním medailí můžete sledovat zde.

Finálové zápasy mistrovství Evropy juniorů

Kim Astrup Sorensen, Line Kjaersfeldt (3/4, Dánsko) vs. Matthew Nottingham, Helena Lewczynska (3/4, Anglie) 19:21, 21:14 a 21:16 (40 minut)

Viktor Axelsen (1, Dánsko) vs. Rasmus Fladberg (3/4, Dánsko) 21:8, 17:21 a 21:13 (39 minut)

Carolina Marin (1, Španělsko) vs. Beatriz Corrales (9/16, Španělsko) 21:14 a 23:21 (43 minut)

Mette Poulsen, Ditte Strunge Larsen (Dánsko) vs. Thamar Peters, Josephine Wentholt (3/4, Nizozemsko) 13:21, 22:20 a 21:17 (56 minut)

Chris Coles, Matthew Nottingham (3/4, Anglie) vs. Fabian Holzer, Max Schwenger (2, Německo) 15:21, 21:14 a 21:15 (40 minut)