logo
Český badmintonový svaz

Zpravodajství z průběhu prvního hracího dne. Lee a Hidayat postupují, Chen Long končí!

Zpravodajství z průběhu prvního hracího dne mistrovství světa:
 
10:00 – Mistrovství ještě nezačalo a turnaj už hlásí významné ztráty mezi nasazenými. Šestý nasazený ve čtyřhře mužů Markis Kido se vinou nemoci mistrovství nezúčastní. Ve čtyřhře mužů se tak nepředstaví úřadující olympijští vítězové, pár Markis Kido – Hendra Setiawan. Zdravotní problémy nepustí do soutěže také Korejku Kim Min Jung, která byla spolu s Ha Jung Eun šestá nasazená ve čtyřhře žen. Ve čtyřhře žen budou Korejky, finalistky olympijských her 2008, bez jediného páru!

Markis Kido.
 
11:00 – Na čtyři perfektně nasvícené kurty slavné Wembley Arény nastupují hráči k prvním zápasům. Zajímavý bude především evropský singlový duel mezi Belgičanem Tanem a Španělem Abianem. 

11:44 - První hvězda mistrovství v akci! Na zeleném koberci kurtu č. 1 právě zahajuje svůj zápas Indonésan Taufik Hidayat. Jeho soupeřem v prvním kole bude Peruánec Pacecho. 

11:57 - Hidayat zjevně šetří síly a krok, ale přesto Pacecho získává v prvním setu jen 10 bodů. 

12:00 - První překvapení. Irka Magee (53. na světovém žebříčku) odvrátila Indonésance Firdasari (31.) ve druhém setu dva mečboly a emotivně se raduje z postupu. Dobrá zpráva pro Kristínu Gavnholt, která za tři hodiny nastoupí na stejném kurtu proti Rusce Prokopenko - i níže postavení na světovém žebříčku mohou "na dvojce" vítězit.

12:15 - Hidayat postupuje po výsledku 21:10 a 21:14. Ve třech setech vydřel postup také Španěl Abian. Na kurtu č. 2 se právě hraje duel Angličanky Cann a Novozélanďanky Chan. Prakticky shodná příjmení, ale ve hře by měla dominovat domácí singlová jednička. 

12:45 - Michal Matejka, jediný slovenský hráč na šampionátu, právě dohrál. Dvoumetrový Rus Ivanov čtvrtou Matejkovu účast na mistrovství světa zkrátil na minimum, když zvítězil 21:10 a 21:6. 


Michal Matejka.

13:23 - Věk nezastavíte aneb mistři světa z roku 2005 se loučí. Nejstarší pár v pavouku čtyřhry mužů, Američané Gunawan (36 let) a Bach (32 let), prohráli s malajským párem Abdul Latif - Hoon. 

14:00 - Malajec Lee, první nasazený ve dvouhře mužů, se na rozdíl například od Indonésana Hidayata v prvním zápase pořádně zapotil. Thajce Saensomboonsuka porazil 21:15 a 21:17. Na kurtu č. 1 jej vzápětí vystřídal pátý nasazený Číňan Chen Long, jeho možný čtvrtfinálový soupeř. 

14:50 - Duely na kurtu č. 2 jsou delší než pořadatelé předpokládaly, program nabral zpoždění. Kristína Gavnholt nastoupí ke svému zápasu nikoliv v 15:00, dle původního rozpisu, ale nejméně o půl hodiny později. 

15:00 - Na kurtu č. 3 právě hraje srílanský ženský pár Achininimeshika Rathnasir Kapuru Mudiyanselage - Upuli Samanthika Weerasinghe; náhle se první nasazený čínský pár Yu a Wang zdá být mnohem sympatičtější. 

15:23 - Vrchol prvního dne! Guatemalec Cordon (36. na světovém žebříčku) porazil za 74 minut přespříliš nervózního Číňana Chen Longa (5.) 21:19, 8:21 a 27:25. Na kterémkoliv jiném turnaji by pravděpodobně Chen neměl problém, ale atmosféru svého prvního mistrovství světa nezvládl.


Chen Long.

15:30 - Na kurtu č. 2 právě začíná utkání mezi Kristínou Gavnholt a Anastasií Prokopenko z Ruska.

16:10 - Kristína Gavnholt bohužel loňské druhé kolo nezopakuje. Rusce Prokopenko podlehla 16:21 a 15:21

17:00 - Evropským singlistům se zatím na turnaji nadmíru daří. Naposledy to potvrdil Fin Lang, byť si se svými fanoušky pořádně zašpásoval, když v duelu s Indonésanem Rumbakou proměnil až šestý mečbol.


Kenichi Tago.

17:30 - Další nasazení ze hry. Japonec Tago, turnajová patnáctka, prohrál s úřadujícím vítězem MMČR Indem Jayaramem, šestnáctý nasazený Hu z Hongkongu nestačil na Dána Vittinghuse.


Ajay Jayaram.

18:00 - Obhájce zlata ve dvouhře mužů vstoupil do turnaje skutečně mistrovsky. Číňan Chen Jin smetl Estonce Musta 21:8 a 21:10. 

18:05 - Před námi jsou ještě minimálně čtyři hrací hodiny prvního dne mistrovství, odehrají se v nich téměř výhradně zápasy v párových disciplínách.

19:10 - Štěstí přeje připraveným. Na prvním světovém šampionátu v kariéře postoupili někdejší juniorští mistři Evropy z Nizozemska Jacco Arends a Selena Piek do druhého kola díky skreči soupeřů z Peru.

20:10 - Evropské juniorské utkání v ženské čtyřhře zná po 56 minutách své vítězky. Turkyně Kilic - Yigit přehrály mírné favortiky, Rusky Červjakovou - Korobejnikovou.

20:30 - Další evropský souboj se odehrává na kurtu č. 4. Švéd Hurskainen má prozatím s Angličanem Baxtrem zápornou bilanci 0:2. V prvním setu mu ale proti všem zvyklostem uštědřil pořádnou ránu v podobě výhry 21:8. Ve druhém byl Baxter blízko úspěchu, ale stejně prohrál.

23:15 - První a nejdelší den mistrovství je za námi. Dobrou noc a zítra pokračujeme!

 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading