logo
Český badmintonový svaz

ZŠ Most, Václava Talicha obsadila na ME školních týmů 7. místo

Školního šampionátu ve francouzském Clermont-Ferrand se zúčastnilo za ČR družstvo Základní školy Most, Václava Talicha. O průběhu turnaje a výsledku Čechů referuje Lukáš Kroc: 

"Základní škola, Most, Václava Talicha, která je součástí projektu Badmintonové Akademie Lukáše Kroce, vybojovala na právě skončeném Mistrovství Evropy skvělé sedmé místo. Soutěž, která spojuje vzdělávání a sport, měla kromě samotné herní části i bohatý doprovodný program. Různé workshopy, prohlídka města, návštěva muzea, interkulturní večer s představením jednotlivých zemí a jejich tradičních pokrmů a závěrečný večer. Zahajovací ceremoniál i ceremoniál, který celý program uzavíral, včetně předáním medailí, byly srovnatelné s velkými soutěžemi dospělých.

Základní školu, Most, Václava Talicha reprezentovali Markéta Kohoutová, Aneta Bechyňská, Jakub Dvořák a Jakub Foltin. Rozhodčí za Českou republiku byla Martina Krocová, která se zároveň s Veronikou Brožkovcovou o tým starala jako trenér. V základní části sehrálo družstvo deset utkání a čtyřikrát zvítězilo nad Skotskem 105:91, Bulharskem 105:98, Rumunskem 105:77 a Chorvatskem 105:67. Žáci mostecké základní školy podlehly domácí Francii 48:105, Německu 81:105, Švédsku 41:105, Rusku 70:105, Gruzii 56:105 a nejtesnější prohra přišla s Lotyšskem 104:105, i přesto se tým Základní školy, Most, Václava Talicha probojoval do čtvrtfinále soutěže. Tam je čekal těžký soupeř z Gruzie.

Po prohře se utkali v souboji o 5. - 6. místo se soupeři z Ruska, ale ani tam se jim zvítězit nepodařilo. A tak bojovali o konečné 7. - 8. místo se základní školou z Rumunska. Po vítězství se nakonec mohli radovat z konečné sedmé příčky. Vítězi obou kategorií, tedy školních týmů i týmů výběrových, se podle očekávání stala domácí Francie. Badmintonová Akademie Lukáše Kroce spojuje vzdělávání se sportem komplexně od mateřské školy až po školu vysokou, International School Sport Federation má obdobnou myšlenku, a proto měla účast v takovéto soutěži obrovský význam."
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading