logo
Český badmintonový svaz

Do semifinále play off extraligy postoupilo Brno a Český Krumlov

Po víkendovém programu je už jasné, které čtyři týmy si to za dva týdny rozdají na finálovém turnaji play off extraligy smíšených družstev v pražské Vinoři. Ve čtvrtfinále uspěly týmy Badminton FSpS Mu Brno a SKB Český Krumlov a doplní tak už dříve kvalifikované Benátky nad Jizerou a pražský Meteor.

V obou utkáních se radovaly domácí - a favorizované - týmy.

Pozvánka na semináře pro trenéry s Pavlem Kolářem či Marianem Jelínkem

Trenérsko-metodická sekce a Unie profesionálních trenérů ČOV ve spolupráci s Českou basketbalovou federací pořádají interaktivní semináře pro trenéry Dialogy. 

Extraliga pozná poslední semifinalisty. Kdo uspěje v Brně a Krumlově?

Extraliga smíšených družstev se dostala do vyřazovací fáze. O nadcházejícím víkendu se na dvou hracích místech ve čtvrtfinále této nejvyšší domácí ligové soutěže rozhodne o tom, kdo doprovodí Meteor a Benátky do dubnového finálového turnaje v Praze.

Charitativní večer pro Solibad vynesl 16 000 korun

V sobotu 25. února ožily krásné prostory Michnova paláce Tyršova domu na pražském Újezdě charitativním večerem, který se tentokrát konal s podporou Českého badmintonového svazu.

Osvědčené trio pořadatelů (Martina Maixnerová - Milada Nováková - Jiří George Konečný) doplnili jak rodinní přískušníci, tak ochotní kamarádi a známí. V příjemném prostředí strávený večer přinesl možnost parádně si zatančit, posedět a popovídat si se známými a ve finále vynesl 16 tisíc korun na konto Solibadu.
 
Všem, kteří přispěli, velice děkujeme!

Jaromír Janáček: V budoucnu bych se chtěl poprat o Evropské hry

Začátek badmintonového roku 2017 se Jaromíru Janáčkovi vydařil. Českokrumlovský hráč dokázal na mistrovství republiky v Liberci získat po boku Petra Berana svůj první titul mezi dospělými, v extraligovém týmu plní dál roli jednoho z pilířů a o minulém víkendu vyhrál dvouhru i čtyřhru na GPA v Plzni. Za dva dny dvaadvacetiletého reprezentanta jsme proto krátce vyzpovídali.

Na Velké ceně Plzně jsi ovládl singl i debl. Kam tento zlatý "double" řadíš mezi svými úspěchy?

Swiss Open GP Gold: Ludík nevyužil mečbol, Fröhlich nestačil na finalistu All England

Čtveřice českých badmintonistů vyrazila do švýcarské Basileje na Swiss Open Grand Prix Gold. Tento turnaj s dotací 120 000 dolarů, následující necelé dva dny po skončení All England, je pro našince díky větším pavoukům dvouher a absenci mnoha hráčů světové špičky milosrdnější než jeho anglický předchůdce, i tak je zde však konkurence špičková a každý vítězný zápas je velkým úspěchem.

Nominace na mistrovství Evropy juniorů ve Francii

Trenérsko-metodická komise ČBaS připravila nominaci na mistrovství Evropy juniorů ve francouzských Mylhúzách, kterou následně potvrdil Martin Osička, předseda ČBaS, a takto byla odeslána na Badminton Europe.

Při nominaci bylo třeba zohlednit zejména několik základních skutečností: 

Velká cena města Plzně: dvě zlaté medaile pro Jaromíra Janáčka a Moniku Světničkovou

Hala Lokomotivy Plzeň hostila ve dnech 10.-12. března turnaj GPA dospělých - Velkou cenu města Plzně. Nejvíce prvenství si odvezli hráči SKB Český Krumlov, když dokázali triumfovat ve třech z pěti disciplín: Jaromír Janáček vyhrál dvouhru mužů, společně s teprve 14letým Tomášem Švejdou také čtyřhru a Hana Milisová přidala po boku Elišky Maixnerové zlato v ženské čtyřhře. Bilanci dvou zlatých má také Monika Světničková, vítězka dvouhry žen a mixu spolu s Michalem Hubáčkem. 

Velká cena města Plzně: výsledky semifinále a finále

 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading