logo
Český badmintonový svaz

DŮLEŽITÉ: opakovaná výzva ohledně STK

Vedení ČBaS znovu žádá, aby veškeré dotazy a žádosti na STK, jež byly vzneseny v poslední době a zaslány pouze Ivanu Škáchovi, byly ještě jednou přeposlány na adresu stkcbas@outlook.com. V případě neuposlechnutí tohoto pokynu nemůže být žádostem vyhověno.
Nominace na „Nations Future Cup 2017“ ve slovinském Podčetrteku

Tomasz Mendrek informuje o nominaci na „Nations Future Cup 2017“ ve slovinském Podčetrteku, která byla schválená Trenérsko-metodickou komise ČBaS na základě návrhu trenérského vedení JNR U17.

Turnaj NFC je turnajem družstev i individuálním. V letošním roce se ho účastní družstva Slovinska, Rakouska, Belgie, Španělska, Švýcarska, Lucemburska, Slovenska a České republiky. Turnaj je jednou z prvních důležitých prověrek připravovaného týmu pro MEJ U17, které se koná na podzim v Praze.

Jaromír Janáček: V budoucnu bych se chtěl poprat o Evropské hry

Začátek badmintonového roku 2017 se Jaromíru Janáčkovi vydařil. Českokrumlovský hráč dokázal na mistrovství republiky v Liberci získat po boku Petra Berana svůj první titul mezi dospělými, v extraligovém týmu plní dál roli jednoho z pilířů a o minulém víkendu vyhrál dvouhru i čtyřhru na GPA v Plzni. Za dva dny dvaadvacetiletého reprezentanta jsme proto krátce vyzpovídali.

Na Velké ceně Plzně jsi ovládl singl i debl. Kam tento zlatý "double" řadíš mezi svými úspěchy?

Nominace na mistrovství Evropy juniorů ve Francii

Trenérsko-metodická komise ČBaS připravila nominaci na mistrovství Evropy juniorů ve francouzských Mylhúzách, kterou následně potvrdil Martin Osička, předseda ČBaS, a takto byla odeslána na Badminton Europe.

Při nominaci bylo třeba zohlednit zejména několik základních skutečností: 

German Junior: čeští singlisté skončili mezi 16 nejlepšími, ale statečně bojovali se soupeři z Asie

V generálce na blížící se mistrovství Evropy obstáli čeští juniorští reprezentanti velmi dobře. Trio Jan Louda, Ondřej Král a Cristian Savin se probojovalo mezi 16 nejlepších v turnaji German Junior. Ondřeji Královi přitom chyběl jen kousek k postupu do čtvrtfinále.

Výsledky českých hráčů v pátečním programu German Junior: 
Cristian Savin - Denis Marinov (Bulharsko) 21:12 17:21 21:7
Jan Louda - Lim Chong King (Malajsie) 22:20 21:14
Katsiaryna Zablotskaya, Kateřina Zuzáková - Annika Schreiber, Miranda Wilson (Německo) 15:21 7:21

Adam Mendrek stříbrný na Jamaica International

Adam Mendrek a Jan Fröhlich vycestovali na dalekou Jamajku, aby se poprali o body z turnaje Jamaica International. Oba české reprezentanty zastavil Dán Søren Toft, Fröhlicha v semifinále, Mendreka po velké bitvě až v boji o zlato.

Fröhlich s Toftem prohrál 21:23 a 10:21, Mendrek měl pak ve finále na dánského badmintonistu dva mečboly, které ale bohužel nedokázal proměnit. Po víc než hodinovém maratonu a výsledku 14:21, 21:14 a 20:22 tak bere stříbrnou medaili.

Mendrek po zápase hodnotil:

Dutch Junior: statečné bitvy Jana Loudy a Cristiana Savina

Statečně drželi spolu s dvěma Francouzi a jedním Dánem prapor Evropy v chlapeckém singlu Jan Louda s Cristianem Savinem. Z osmifinále se už však ani jednomu ze zástupců starého kontinentu dál postoupit nepodařilo.

Jan Louda vyhrál nad Tchajwancem Su Li Yangem první set 21:12, asijský soupeř ale druhý a třetí set těsným poměrem 21:18 a 21:17 získal pro sebe. Cristian Savin nestačil ve dvou setech na Thajce Ruttanapaka Oupthonga (18:21, 16:21). Oba čeští reprezentanti si ale za své výkony na prestižním a tradičně silně obsazeném turnaji zaslouží plné absolutoritum.

Savin a Louda mezi nejlepšími šestnácti na Dutch Junior, Švábíková skrečovala

Dva body chyběly k tomu, aby Česká republika měla tři zástupce v osmifinále dvouhry chlapců na prestižním Dutch Junior.

Ondřej Král ale po první vyhrané sadě nad Chan Yin Chakem z Hong Kongu 21:19 druhý set stejným poměrem prohrál. A protože Chak si rozhodující set už pohlídal, Král se po výsledku 14:21 s turnajem loučí.

Technický camp: Talent Team se v Nymburce věnoval správné technice úderů a pohybu

Sportovní centrum v Nymburce hostilo ve dnech 26.-28. února soustředění Talent Teamu. Technického campu se zúčastnilo 16 hráčů, kteří pod vedením trenérů Markéty Osičkové a Tomáše Krajči procvičovali správnou techniku úderů a pohybu po kurtu.

 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading