logo
Český badmintonový svaz

Hodnocení MSJ trenéry: na mistrovství odjel nejmladší výběr ČR v historii

Individuální soutěž mistrovství světa juniorů vyvrcholí tento víkend zápasy o medaile. Čeští zástupci už do nich nezasáhnou, včerejší vypadnutí Terezy Švábíkové v deblu bylo poslední stopou v turnaji. Poprosili jsme trenéry Radka Votavu a Tomasze Mendreka, aby zhodnotili vystoupení českého týmu, který skončil na 41. příčce v soutěži družstev, a žádali jsme trenéry reprezentace o odpovědi na otázky ohledně nominace a výkonů hráčů během turnaje v indonéské Yogyakartě. Odpovědi bude následovat ještě stručnější hodnocení individuálního turnaje.

Talent Team: výběr U15 na campu v Nymburce zlepšuje rytmus pohybu a úderovou jistotu

Souběžně s campem dospělé reprezentace probíhá ve sportovním centru ČUS v Nymburce od 15. do 20. října také camp Talent Teamu – výběru 6 hráčů a 6 hráček kategorie U15 směrem k blížícímu se mistrovství Evropy v Kazani.

Soustředění vedou trenéři Tomáš Krajča a Jan Somerlík, stejně jako minulý týden navíc hráči absolvovali kompenzační cvičení, důkladný strečink a přednášku o regeneraci pod vedením fyzioterapeutky Elišky Maixnerové, která je jinak členkou realizačního týmu výběru U17.

Mistrovství světa juniorů: poslední ve hře zůstává Tereza Švábíková v deblu

Druhý hrací den mistrovství světa juniorů ukončil působení většiny českých hráčů. V soutěži zůstává už jen Tereza Švábíková po boku maďarské spoluhráčky Vivien Sandorházi, zítra je ale čeká dvojice z Číny.

Dobrý start úternímu programu z českého pohledu nabídl mix Tomáše Švejdy a Kateřiny Zuzákové. Ti si poradili s australským párem Jack Boyle-Ella Smith 21:15 a 21:17. Také druhý český mix nabídl solidní výkon: Jan Janoštík s Lucií Krpatovou po třech setech podlehli Ciaru Pringlovi a Rachel Sugden ze Skotska 16:21 21:19 a 14:21.

Mistrovství světa juniorů: čeští hráči měli v prvním dni vyrovnanou bilanci

Na mistrovství světa v indonéské Yogyakartě odstartovala individuální soutěž. Z devíti českých zápasů prvního hracího dne se urodila čtyři vítězství a pět porážek, při téměř vyrovnané bilanci je stále ve hře alespoň v jedné disciplíně ještě pět našich hráčů. 

Tři ze čtyř vítězných duelů patřily singlistům. Tomáš Švejda vyřadil pákistánského soupeře Muhammada Tayyaba Shafiqa 21:12 a 21:14. Tereza Švábíková si poradila s Lauren Lim z Austrálie také ve dvou setech shodně 21:12. A Lucie Krpatová přehrála mongolskou soupeřku Gantsetseg Baatarsuren 21:3 a 21:6. 

Reprezentace dospělých v Nymburce: Dánský trenér a takřka kompletní obsazení

Pětidenním soustředěním pokračuje v Nymburce příprava reprezentačního výběru dospělých. Před mistrovstvím Evropy družstev je naplánováno celkem šest přípravných kempů, tento je druhý v pořadí.

Desetičlennou skupinu tentokrát povede Dán Steffen Rasmussen, který se postará o náplň tréninku pro singlisty. Deblové skupině se bude věnovat Jakub Bitman. Z kompletní české reprezentace dospělých chybí pouze Tereza Švábíková, které držíme palce na mistrovství světa juniorů, a nemocný Ondřej Král.

Sledujte individuální turnaj mistrovství světa juniorů

Čeští junioři hodnotí soutěž družstev na MS v Indonésii

Suhandinata Cup, tedy soutěž družstev na mistrovství světa juniorů, v sobotu vyvrcholil finálovým zápasem mezi Malajsií a Čínou (1:3). Česká republika na turnaji obsadila 41. místo. Jak své vystoupení hodnotí sami hráči?

Tento turnaj byl pro všechny členy týmu první asijskou zkušeností. Museli jsme se vypořádat se zcela jinými podmínkami, než na které jsme zvyklí: velkým časovým posunem, velkým vedrem a vysokou vlhkostí, klimatizací a povětrnostními podmínkami ve velké aréně.

Individuální turnaj MSJ nalosován!

 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading