logo
Český badmintonový svaz

Adam Mendrek podlehl Rajivu Ousephovi 15:21 a 13:21

Mistrovství světa řečí fakt: 23. šampionát laká na výjimečný badminton

Zítra odstartuje prvními zápasy program 23. mistrovství světa v badmintonu. Vrcholný turnaj organizovaný od roku 1977 přilákal do skotského Glasgow špičkovou konkurenci a bude skutečným letním svátkem našeho sportu. Pojďme si představit dějiště šampionátu a klíčové aktéry.

Mistrovství světa je za dveřmi: jaké jsou naděje Čechů

Skotské Glasgow je dějištěm 23. mistrovství světa v badmintonu. Už zítra dopoledne se rozeběhnou zápasy prvních kol jednotlivých disciplín. Do akce nakonec zasáhnou čtyři čeští hráči: Milan Ludík, Adam Mendrek, Kateřina Tomalová a Tereza Švábíková.

Kvůli operaci slepého střeva se musel z turnaje odhlásit Jakub Bitman – více v jeho včerejším článku.

Jakub Bitman o neúčasti na MS: Sport je krásný i krutý, neštěstí to rozhodně není

Jakub Bitman se podrobil před necelými 14 dny akutní operaci slepého střeva, spolu s Alžbětou Bášovou tak přijdou o účast na mistrovství světa v Glasgow. Jakub přitom přišel i o světový šampionát 2015 v Jakartě. Jaké to je, ze zdravotních důvodů chybět na vrcholné akci, popisuje ve svém komentáři:

Los mistrovství světa: Mendreka čeká Rajiv Ouseph, Ludíka zase Sony Dwi Kuncoro

Soupeře zvučných jmen přiřkl českým badmintonistům los mistrovství světa. Šampionát bude mezi 21. a 27. srpnem hostit skotské Glasgow. Z našich hráčů si účast vybojovali ve dvouhře Milan Ludík a Adam Mendrek, v deblu Kateřina Tomalová s Terezou Švábíkovou a v mixu Jakub Bitman a Alžběta Bášová.

Předseda TMK Josef Rubáš: Každý den pracujeme ve prospěch českého badmintonu

Hledat témata k rozhovoru s předsedou Trenérsko-metodické komise ČBaS Josefem Rubášem není problém. Z obsáhlé agendy komise si nyní přečtěte třeba o budoucnosti reprezentace včetně plánů na Národní tréninkové centrum či o tom, v čem se může badminton učit od v Česku veleúspěšného tenisu.

Od června máš silný mandát předsedy TMK. Jak jsi zatím spokojen s prací komise?

Nominace na mistrovství světa juniorů: TMK upřednostnila budoucnost

Trenérsko-metodická komise ČBaS připravila nominaci na Mistrovství světa juniorů, které se koná v indonéském městě Yogyakarta, začíná soutěží družstev ve dnech 9. – 14. 10. 2017, na kterou navazuje soutěž jednotlivců v období 16. – 22. 10. 2017. Více v článku předsedy TMK Josefa Rubáše:

Badmintonisté by neměli podceňovat regeneraci, říká masér české reprezentace Jaroslav Suchan

Čeští badmintonoví reprezentanti o něm mluví pouze v superlativech, však se také již dva roky stará o jejich bolavá těla. Masér, ale také zdatný motivátor a tvůrce dobré nálady, zkrátka právoplatný člen týmu. Jaroslav Suchan.
 
Jak dlouho se již staráte o české badmintonisty a jak jste se k této práci dostal?

Reprezentanti o kempu v Nymburce: Scott ví, co dělá, mohl by být národním trenérem

Čeští reprezentační singlisté měli po dobu jednoho týdne možnost ochutnat trénink vedený velezkušeným hráčem a trenérem Scottem Evansem. O jeho trénincích v Nymburce hovoří v superlativech, v krátkých rozhovorech rovněž například odhalili, jak se těší na nadcházející mistrovství světa ve Skotsku.

Adam Mendrek

 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading