logo
Český badmintonový svaz

Sledujte výsledky českých hráčů na Hellas Junior

Cristian Savin na Dutch International postoupil z kvalifikace, pak prohrál s Myhrem

Cristian Savin na Dutch International, turnaji kategorie International Series s dotací 10 000 dolarů, postoupil z kvalifikace a zahrál si hlavní soutěž, kde v prvním kole nestačil na Nora Mariuse Myhreho. Pro šestnáctiletého Savina jsou to cenné body a zkušenosti mezi dospělými.

V prvním kole kvalifikace měl Savin kvůli odhlášce dánského soupeře volno, poté si hladce poradil s Angličanem Kanem (21:7 a 21:10) a ve finále zdolal Poláka Szymoniaka poměrem 22:20 a 21:15.

Radek Votava a Jaroslav Suchan hodnotí vystoupení českých juniorů na ME ve Francii

Série článků hodnotících vystoupení českých juniorů na uplynulém mistrovství Evropy ve Francii pokračuje texty jednoho z trenérů Radka Votavy a maséra a fyzioterapeuta Jaroslava Suchana.

Luděk Židek o MEJ: Turnaj mě ujistil v tom, že český badminton má na čem stavět

Sérii článků, v nichž budou členové realizačního týmu hodnotit o víkendu skončené juniorské mistrovství Evropy ve Francii, začínáme textem Luďka Židka, na akci jednoho z trenérské trojice.

"Byla to nejlepší akce po všech stránkách." Hráči a hráčky hodnotí MEJ U19 ve Francii

Mistrovství Evropy do 19 let ve Francii je minulostí a přišel čas hodnocení. Přečtěte si, jak na akci, která pro český tým skončila úspěchem v podobě pátého místa v soutěži družstev a pěti pátých míst v jednotlivcích, budou vzpomínat sami naši reprezentanti.

Čeští junioři bojovali na dvou frontách v Belgii i masovém turnaji v Berlíně

O uplynulém víkendu se kromě juniorského evropského šampionátu v Mylhúzách zúčastnili čeští badmintonisté tří mezinárodních mládežnických turnajů. Zejména Victor JOT Cup v Belgii nabídl špičkový badminton kategorie do 17 let. 

Josef Rubáš: "Na vysněnou medaili jsme sice nedosáhli, ale tenhle tým dokázal ve Francii velké věci."

Josef Rubáš, vedoucí české výpravy na MEJ U19, se vrací k pátečnímu čtvrtfinálovému dni:

Pět čtvrtfinálových umístění! V soutěži juniorů se podařilo všechny čtyři posádky dostat přes rozbouřené vody turnaje až mezi osm nejlepších v Evropě, dívčí element velkému českému úspěchu přidala Tereza Švábíková ve dvouhře dívek. Z tohoto pohledu jednoznačně nejúspěšnější šampionát v historii a velká naděje pro český badminton!

Croatian International: po prohře s Anne Hald obsadila Kateřina Tomalová 3. místo

Kateřina Tomalová zakončila úspěšný turnaj v Chorvatsku semifinálovou porážkou od Anne Hald (Dánsko). Ze Záhřebu z turnaje Future Series odjíždí s bronzovou medailí za dvouhru žen a k tomu pátým místem ve smíšené čtyřhře s Filipem Budzelem. 

Croatian International: Kateřina Tomalová postoupila do semifinále

Ze čtyř šancí získat medailové umístění využili Češi v Záhřebu jednu: Kateřina Tomalová se po třísetové výhře nad estonskou soupeřkou Kristin Kuuba probojovala do semifinále dvouhry. 

Napoprvé to nevyšlo - po boku Filipa Budzela Kateřina Tomalová podlehla anglické dvojici Matthew Clare - Victoria Williams 14:21 a 19:21."V mixu jsme dnes po celkem dobrém výkonu nestačili na Angličany, kterým jsme zejména ve druhém setu dokázali chvílemi pořádně "zatopit," hodnotila Kateřina svůj první zápas dne.
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading