logo
Český badmintonový svaz

Petr Šářec: "Badminton v tělocviku rozhýbá pohodlné i lenochy."

 26.-27. dubna proběhne v Českém Těšíně republikové finále Poháru Asociace školních sportovních klubů. Až 15 týmů složených ze zástupců středních škol a gymnázií bude premiérově bojovat o badmintonové vavříny. Velký turnaj a velká příležitost k propagaci badmintonu ve školním prostředí, zároveň i příležitost pro šikovné hráče, protože právě AŠSK je platformou, odkud se mohou nominovat na světové a evropské školní šampionáty. 

Rozloučení s Ivanem Škáchou proběhne v pátek 31. března v 11 h

Rodina zesnulého předsedy sportovně-technické komise a někdejšího předsedy ČBaS, významného rozhodčího a funkcionáře Ivana Škáchy, informuje o smutečním obřadu, který proběhne v pátek 31. března v 11 h v obřadní síni libereckého krematoria.

Radek Votava: "Finálový turnaj si jedeme užít."

Extraligu čeká 1.-2. dubna finálový víkend. Turnaj play-off, kde se rozhodne o mistrovském titulu, nabídne čtyři velké souboje čtyř nejlepších týmů letošního ročníku. Ptali jsme se jejich vedoucích, jak se připravují a s čím do víkendového klání na půdě ZŠ Vinoř půjdou. 

Vojtěch Šelong: "Každý hráč je připraven nechat na kurtu úplně všechno."

Finálový turnaj play-off extraligy bude tento víkend hostit tělocvična ZŠ Vinoř. Ptali jsme se zástupců čtyř zúčastněných týmů, v jaké sestavě a s jakými cíli půjdou do turnaje, jímž vyvrcholí letošní sezóna družstev dospělých. 

Za družstvo Badminton FSpS MU Brno odpovídal Vojtěch Šelong. Brňané si účast v turnaji zajistili hladkou čtvrtfinálovou výhrou nad týmem Montasu Hradec Králové, při které neztratili ani jediný zápas. Semifinálovým soupeřem FSpS MU Brno bude BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou. 

Petr Martinec: "Chceme bojovat o titul, vyhrát může každé ze čtyř družstev."

Již tento víkend nás čeká exkluzivní badmintonová podívaná - finálový turnaj play-off české extraligy. V tělocvičně ZŠ Vinoř budou o titul mistrů bojovat čtyři týmy - vyzpovídali jsme jejich zástupce, abychom zjistili, jak se připravují a s jakými cíli jdou do víkendového klání. 

Vzpomínka na zesnulého Ivana Škáchu

Přinášíme jednu z mnoha vzpomínek na bývalého předsedu ČBaS a dlouholetého badmintonového funkcionáře Ivana Škáchu, jenž zemřel ve čtvrtek 23. března ve věku 57 let. Vzpomíná Karel Plánička.

Čeští junioři se připravují na blížící se mistrovství Evropy

Josef Rubáš, koordinátor Trenérsko-metodické komise ČBaS, informuje o průběhu přípravného kempu v Nymburku a také výsledcích českých juniorských reprezentantů před blížícím se ME:

Polish Open: Tomalová se Švábíkovou získaly bronz ve čtyřhře

Úspěchem skončilo pro české reprezentanty YONEX Polish Open ve Varšavě. Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou si zahráli čtvrtfinále mixu, Kateřina Tomalová s Terezou Švábíkovou si v dámském deblu dokonce dokráčely pro bronz.

Týden do velkého finále play off extraligy. Na co se těšit?

Přesně za 7 dní začne v pražské Vinoři finále play off badmintonové extraligy, nejvyšší české soutěže družstev. Bude to vyvrcholení ligové sezony 2016/2017, které svede dohromady čtyři nejlepší týmy v republice. V neděli 2. dubna bude pak znám nový vládce extraligy.

Potřetí za sebou se finálový turnaj koná ve stejném obsazení: nejlepšími čtyřmi týmy letošní sezony jsou Sokol Radotín Meteor Praha A, BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou, BADMINTON FSpS MU Brno a SKB Český Krumlov.

DŮLEŽITÉ: opakovaná výzva ohledně STK

Vedení ČBaS znovu žádá, aby veškeré dotazy a žádosti na STK, jež byly vzneseny v poslední době a zaslány pouze Ivanu Škáchovi, byly ještě jednou přeposlány na adresu stkcbas@outlook.com. V případě neuposlechnutí tohoto pokynu nemůže být žádostem vyhověno.
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading