logo
Český badmintonový svaz

Upoutávka na MČR v Liberci – bude jestřábí oko?

Je to tu, za pár dní to vypukne a my se na vás všechny v Liberci moc těšíme. Sněhu jsme nafoukali letos dost, takže pokud se k nám dokloužete, nebudete litovat. A co že jsme přichystali?

Alžběta Bášová před MČR: V párech budu fandit obhájcům loňských titulů

Alžběta Bášová bude na nadcházejícím mistrovství republiky v Liberci obhajovat dvě zlata. Ve smíšené čtyřhře spolu s Jakubem Bitmanem nemůže mít jiné ambice než útočit už na osmý titul v řadě, s Michaelou Fuchsovou budou pak opět největšími favoritkami ve čtyřhře žen.

Zápis ze schůze TMK 1/2017 (11.1.2017, Praha)

Zápis ze schůze TMK 11.1.2017

Místo konání: Astra ZM Praha
Přítomni: Stanislav Kohoutek, Tomasz Mendrek, Markéta Osičková, Tomáš Krajča

Jaromír Janáček před MČR: Chci vylepšit loňské umístění a přidat medaili ze dvouhry

Českokrumlovský badmintonista Jaromír Janáček je velkým univerzálem. Pravidelně nastupuje ve všech třech disciplínách, ve dvou z nich - čtyřhře a smíšené čtyřhře - bude na blížícím se MČR v Liberci obhajovat stříbrnou medaili. V rozhovoru se netají tím, že by letos rád na bednu i ve dvouhře mužů.

Martin Osička informuje o finanční podpoře reprezentantů ČR

Předseda Českého badmintonového svazu Martin Osička informuje o finanční podpoře pro členy juniorské a dospělé reprezentace ČR, řádných složkách jako je bonusový systém a dlouhodobá podpora reprezentantů, i mimořádné podpoře pro dospělé a juniorské hráče směrem k velkým akcím v roce 2017.

Nation to Nation: po vítězství 5:4 nad Maďarskem získaly české "třináctky" bronzové medaile

Duely o konečné umístění zakončily dnes v maďarské Pécsi turnaj Nation to Nation. Český Talent Team U13 na něm startoval pod vedením trenérů Radka Votavy a Pavla Maňáska ve složení Pavel Maňásek, Daniel Dvořák, Robin Tancer, Veronika Nováková, Petra Maixnerová a Justýna Muchová. 

Zuzana Pavelková před MČR: chci převést do turnajů hru z tréninku

Při neúčasti Kristíny Gavnholt, která ukončila před Vánoci kariéru, je jednou z favoritek dvouhry žen Zuzana Pavelková, aktuálně 133. hráčka světového žebříčku. Zuzana se dlouhodobě připravuje mimo ČR a letos nehraje ani za žádné extraligové družstvo. MČR bude tedy vzácnou příležitostí vidět v akci jednu z našich největších badmintonových hvězd.

Mistrovství ČR 2017 v Liberci se blíží - jak probíhá tvá příprava?

Milan Ludík před MČR: doufám, že se přijde podívat hodně fanoušků z Liberce a celé ČR

Aktuálně nejlépe postavený český hráč na světovém žebříčku Milan Ludík bude také papírově největším favoritem dvouhry mužů na nadcházejícím mistrovství ČR dospělých v Liberci. 70. hráče v žebříčku BWF jsme se ptali na přípravu před MČR i dlouhodobější plány. 

Mistrovství ČR se blíží, jak probíhá tvá příprava na první vrchol sezóny 2017?

Nation to Nation: Češi si v Pécsi zahrají o 3. místo proti domácímu Maďarsku

Druhý hrací den mezinárodního turnaje národních výběrů U13 v Pécsi byl pro český Talent Team velmi náročný. Sehrál totiž tři vyrovnaná utkání s Dánskem, Rumunskem a následně v semifinále turnaje s Ukrajinou. Po semifinálové porážce si Češi zahrají o konečné 3. místo.

Nation to Nation: český výběr U13 porazil Srbsko a Slovensko

Na turnaji Nation to Nation v maďarské Pécsi startuje Talent Team ČR pod vedením trenérů Pavla Maňáska a Radka Votavy. Výběr hráčů kategorie U13 narozených v letech 2005 si v turnaji při účasti deseti zemí vede zatím velmi dobře, v základní skupině zaznamenal dvě výhry. 

Trenér Radek Votava informuje o průběhu cesty a prvního hracího dne. "Celé družstvo se společně sešlo ve středu večer v Českém Krumlově, kde přespalo a ve čtvrtek se přesunulo mikrobusem do Pecse. Cesta byla dlouhá, ale pohodová." V pátek už se rozjely první zápasy turnaje týmů.
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading