logo
Český badmintonový svaz

Romanian International: Budzel se Švábíkovou získali stříbro v mixu

Filip Budzel s Terezou Švábíkovou si po 7 dnech připisují další stříbro z turnaje evropského okruhu. Ve finále smíšené čtyřhry na Romanian International v rumunské Timisoaře nestačili na německou dvojici Lukas Resch, Miranda Wilson.

Stejně jako před týdnem na Czech International v Karviné prohráli Budzel se Švábíkovou těsnou třísetovou bitvu. V Timisoaře se šlo dokonce do nastavení třetí sady, jež ale mělo bohužel pro naši dvojici smutný konec. Nadějný čerstvě sedmnáctiletý německý pár vyhrál 15:21, 21:16 a 25:23.

Mistrovství světa družstev vyhrála počtvrté v historii Korea

Slavný Sudirman Cup pro vítěze mistrovství světa smíšených družstev zvedli nad hlavu po nedělním finále v australském Gold Coast badmintonisté Koreje. Favorizovanou Čínu přehráli 3:2 a z titulu se radují po 14 letech.

Kdo by si to pomyslel, když hlavní korejský trenér Kang Kyung-jin odevzdal před nedělním finále sestavu, v níž chyběla světová jednička ve dvouhře mužů a na turnaji dosud neporažený Son Wan Ho? 

Pozvánka na semináře pro trenéry - Sportovní výkon a prevence zranění

Trenérsko metodická sekce ČOV a Unie profesionálních trenérů ve spolupráci s ÚČFT připravují pro národní sportovní federace a jejich trenéry další vzdělávací semináře Dialogy.
 
Konkrétně se jedná o dvojci seminářů, které se budou konat v Olomouci (5. 6.) a v Praze (7. 6.).

Budzel se Švábíkovou si zahrají o titul na Romanian International!

Úspěšné mixové tažení Filipa Budzela s Terezou Švábíkovou pokračuje. Po stříbru z Czech International o minulém víkendu si tento pár zahraje o titul i na Romanian International v rumunské Timisoaře. Ostatní čeští badmintonisté nepřekročili práh čtvrtfinále.

O tom, že si Budzel se Švábíkovou zahrají druhé finále evropského turnaje během 7 dní, rozhodly dvě sobotní výhry: nad srbským párem Milic, Simic 21:15, 16:21 a 21:19 a v semifinále nad první nasazenou italskou dvojicí Strobl, Garino 21:18 a 21:13.

Ve finále Sudirman Cupu se utká Čína s Koreou

Ve finále Sudirman Cupu, mistrovství světa smíšených družstev, které se koná v australském Gold Coast, se utkají týmy Číny a Koreje. Rozhodla o tom sobotní semifinále – nikoliv bez zápletky.
 
Zejména utkání mezi první nasazenou Čínou a Japonskem bylo velmi dramatické. 

Sledujte hlavní soutěž Romanian International

Sudirman Cup pokračuje bez Evropanů, Dánsko podlehlo Thajsku

Elitní skupina Sudirman Cupu, mistrovství světa smíšených družstev, už pokračuje bez evropských zemí. Jediný zástupce starého kontinentu Dánsko podlehl ve čtvrtečním čtvrtfinále Thajsku 2:3.

Termínový kalendář na 2. polovinu roku 2017 a 1. polovinu roku 2018

Výkonný výbor ČBaS schválil podobu termínového kalendáře na druhou polovinu roku 2017 a první polovinu roku 2018. 

Aktualizovaný termínový kalendář najdete ZDE.
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading