logo
Český badmintonový svaz

Vojtěch Lapáček o tréninku v Indonésii: Boty máme jen jedny, ale propotíme je dvakrát

Nejen Milan Ludík se na novou sezónu připravuje v náročných asijských podmínkách. Vojtěch Lapáček posílá zprávu ze své přípravy v Indonésii:

S Cristianem Savinem trénujeme v indonéském klubu Exist už od 11. 7. do 20. 8. Nachází se ve městě Cibinong (jižně od Jakarty).

Já se tu zaměřuji čistě na trénink deblu, zatímco Cristian na trénink singlu. S námi jsou tu ještě bratři Strömwallové ze Švédska, Irové Nhat Nguyen a Paul Reynolds a další hráči z Malajsie, Spojených států a v neposlední řadě i z Indonésie.

Absolutní koncentrace na badminton, práce v tempu. Prohlédněte si program kempu se Scottem Evansem

Pětidenní kemp se Scottem Evansem bude zaměřen zejména na vylepšování herních dovedností našich nejlepších singlistů. I při důrazu na badminton nesmí být opomíjena fyzická příprava, poměr tréninkových jednotek v pěti dnech bude 8 (badminton) ku 3 (fyzická příprava).

Níže předkládáme základní informace i plán kempu.

Kemp s evropskými parametry. Reprezentanti se budou připravovat v Nymburce se Scottem Evansem

Sedm elitních českých singlistů a dva účastníci olympijských her v Rio de Janeiru – skvělou účast slibuje přípravný kemp české badmintonové reprezentace, který ve čtvrtek 27. července začíná v Nymburku. „Podařilo se nám připravit singlový kemp, který má evropské parametry,“ vysvětluje Josef Rubáš, předseda TMK.

„Pro naše nejlepší reprezentanty je připraven kompletní servis sportovního centra v Nymburku, dále míče na hru i multishuttle, vhodný pitný režim a masér po celou dobu kempu.

Cristian Savin se stal reprezentantem Moldávie

Český badminton přichází o jednoho ze svých nejnadějnějších reprezentantů. Čerstvě sedmnáctiletý Cristian Savin k datu 22. července 2017 "přestupuje" do Moldavské badmintonové federace a bude tak od nynějška reprezentovat svoji rodnou zemi.

Výzva badmintonovým veteránům: přihlašte se na mistrovství světa do Indie

Sekretariát ČBaS upozorňuje, že přihlášky na mistrovsví světa veteránů, které se letos koná v Indii 11. - 17. září, se uzavírají na konci července. 

Případní zájemci o účast na tomto turnaji nechť co nejdříve kontaktují sekretariát ČBaS: badminton@cuscz.cz

Chorvat Zvonimir Durkinjak je třetím hráčem Centre of Excellence

Evropská badmintonová federace (BEC) potvrdila jméno třetího hráče, jenž se od 1. září letošního roku bude připravovat v dánském Holbaeku v Centre of Excellence. Je jím Chorvat Zvonimir Durkinjak.

Devětadvacetiletý badmintonový univerzál tak doplňuje Milana Ludíka, jenž byl vůbec prvním oficiálním hráčem centra, a Švéda Felixe Burestedta. Jména dalších členů Centre of Excellence by měla být oznámena během prázdnin.

DŮLEŽITÉ: Podmínky přihlášení na mezinárodní turnaje

TMK ČBaS informuje všechny hráče, jejich trenéry a všechny ostatní potenciální účastníky mezinárodních badmintonových turnajů o podmínkách pro přihlášení na tyto turnaje. 

Podmínky přihlášení na mezinárodní turnaj BE/BWF:

a) Platná lékařská prohlídka (sportovní prohlídka s funkčním zátěžovým vyšetřením) předem zaslaná na sekretariát ČBaS (alespoň 1x ročně, doporučeně v lednu),

Milan Ludík z Číny: Denně totálně propotím 9 triček, čtvery kraťasy a dvoje boty

Tři týdny vstřebával nejlepší český singlista Milan Ludík tvrdé tréninkové dávky v čínské badmintonové akademii v Shenzenu. Nyní, když si z centra odskočil do ruského Vladivostoku na turnaj Russian Open Grand Prix, se s námi dělí o to, jak se mu zatím daří na tréninku, s kým měl tu čest si zahrát či co jej nejvíce "položilo".

Výzva pro hlavní rozhodčí: Benátecký pohár - GPA dospělí

Informace od pořadatele turnaje GPA dospělých - Benáteckého poháru pro kvalifikované hlavní rozhodčí: 

Zájemci o rozhodování na umpiru během turnaje (8.-10. září 2017) se mohou přihlásit prezidentovi benáteckého klubu Petru Martincovi na této e-mailové adrese nejpozději do 20. července:

petrmartinec@yahoo.com

Odměna pro rozhodčí: 
pátek - kvalifikace, cca 13-18 h - 500 Kč
sobota - hlavní soutěž, 10-20 h - 1 000 Kč
neděle - semifinále a finále, 10-15 h - 500 Kč 
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading