Nebyly to oslnivé výkony největších favoritů. V semifinále s Německem odvrátily senzaci až Maiken Fruergaard s Amalie Magelund, které v rozhodující dámské čtyřhře zdolaly pár Isabel Herttrich a Kilasu Ostermeyer. Od prvotřídní senzace byl německý celek vzdálený jen pár míčků. Ve finálovém střetnutí se ve finském městě Vantaa, v aglomeraci Helsinek, už ale hrála pouze a jenom dánská písnička.
Francouzský soupeř, který těží z vyrovnanosti svého týmu, měl o den dříve také pětizápasovou šichtu. Po porážce ve skupině s Ruskem 1:4, se na odvetu připravil tým i s juniorským mistrem Evropy Tomem Juniorem Popovem, opravdu dokonale. A velký podíl na semifinálovém triumfu měl právě jeden z talentů evropského badmintonu. O tom jak je badminton nevyzpytatelný, pak nejvíce přesvědčila rozhodující smíšená čtyřhra. Před zápasem měl pár Alimov, Davletova vysoce pozitivní bilanci s francouzskými soupeři. Ti, si ale nejlepší výkon připravili právě do týmové soutěže a po úžasném rozhodujícím setu (21:9) se pár Thom Gicquel, Delphine Delrue, mohl společně s týmovými parťáky, radovat z prvního postupu do finále šampionátu smíšených týmu v historii, ba co více, ze zisku vůbec první medaile pro svoji zemi.

Úchvatným bojům ve Finsku chyběli opravdu snad jen diváci. Los nejlepší čtyřky určil, že se stejné celky, které proti sobě stanuly i ve skupinové fázi, potkají znovu. Pro sobotní finále to znamenalo jediné. Střet Dánska s Francií měl na evropském šampionátu premiéru.
Mladý francouzský celek dostal hned na začátku slušnou sprchu. Borec, který má v současné chvíli nejlepší formu ze všech světových badmintonistů - Viktor Axelsen - nenechal nikoho na pochybách a ukázal, že výměna generací rozhodně ještě nepřichází. Francouzského vyzyvatele Christo Popova zdolal jasně 21:16, 21:12. Outsider se po zápase rozpovídal o přednostech světové dvojky. "Víte, každý se bojí jeho útoku, což je logické. On má ale také úžasný lift a obranu. V podstatě není šance zasmečovat ze zadní části kurtu a získat proti němu přímý bod," předával své zkušenosti ze zápasu Popov.
Mia Blichfeldt se během necelých 24 hodin střetla s druhou soupeřkou čínského původu. Němka Yvonne Li jí dostala do tří setů, Qu Xuefei měla být papírově přece jenom o něco snadnějším soustem. Na druhou stranu, dánská jednička neodehrála turnaj ve Finsku v oslnivé formě a i v posledním singlovém zápase turnaje měla hodně práce. V koncovkách obou setů, však ukázala větší zkušenosti z těch největších akcí a sedmatřicátou hráčku světového žebříčku zdolala 21:18, 21:19.
Anders Skaarup Rasmussen a Kim Astrup po výbuchu ve druhém setu semifinále s Německem dokonale ukázali, jak umí pracovat se svojí hlavou. Vidina zisku zlata a jejich zkušenosti, udělaly své, a v repríze souboje z mužského týmového šampionátu z roku 2016, se jim podařilo pár Ronan Labar, Julien Maio, vyprovodit z kurtu za 40 minut, po zcela přesvědčivých setech. Po utkání připomněl dojatý Astrup, že na zápas z před pěti let rozhodně nezapomněl. "Ten vítězný pocit jsem měl stále ve své paměti a dnes jsem si ho chtěl samozřejmě zopakovat," dodal jeden ze členů osvědčené dánské dvojky.
Staré pořádky tak platí stále. Dánové vyhráli potřinácté z posledních čtrnácti šampionátu. Evropa se dle výsledků vyrovnává a především v párových disciplínách měl už i největší favorit často namále. Přát si můžeme už jenom jediné. Další šampionát s diváky, a hlavně s českým lvíčkem v kolbišti.