logo
Český badmintonový svaz

Badmintonové Velikonoce: kvalitní turnaje v Belgii i mamutí Berlín

K velikonočnímu víkendu už tradičně patří velké mládežnické turnaje v Belgii a Berlíně. Jako každý rok se na obě akce vydali i Češi, zejména u klání v německém hlavním městě můžeme mluvit o masové účasti.

Začněme ale v Belgii. Ve městě Edegem-Kontich se konal velmi kvalitně obsazený turnaj kategorie U15 za účasti medailistů z evropského šampionátu. Z České republiky vyrazila poměřit síly sestava Adam Šulc, Pavel Maňásek, Petra Maixnerová a Klára Šilhavá vedená trenérem Pavlem Maňáskem.

Nejlepším umístěním jsou dvě pátá místa mixového páru Šulc, Šilhavá a deblistů Šulce s Maňáskem. Ve dvouhrách všichni čtyři naši hráči vyhráli své skupiny (celkově v kategorii U15 bylo 27 tříčlenných skupin mezi chlapci, 18 mezi dívkami!) a jejich maximem v pavouku bylo osmifinále Adama Šulce a Kláry Šilhavé.

Své vystoupení v Belgii ohodnotil Adam Šulc:

„Na turnaj jsem jel hlavně kvůli zkušenostem, zahrát si s kvalitními soupeři z různých zemí. Doufal jsem, že i zvládnu postoupit ze skupiny, protože jsem neznal většinu mých soupeřů. U těch, které jsem znal (Rusové) jsme šli do zápasu zkusit uhrát co nejvíc bodů a co nejvíce je potrápit. Jsem rád za ten set v mixu. V singlu jsem se dokázat vyhecovat, otočit stav 2:9 a pak odvrátit 5 soupeřových mečbolů a vyhrát v koncovce. V třetím setu mi utekl hned na začátku a už jsem to nedokázal otočit. Soupeř z Holandska byl rychlejší, dokázal si připravit útok, ve kterém byl velmi silný.“

Výsledky VICTOR Junior Olve Tournament 2018.
Mládežnický turnaj v Belgii. Foto: Adam Šulc.

Ve městě Edegem se zároveň konal i mezinárodní turnaj kategorie U17 nazvaný VICTOR JOT U17, na němž Českou republiku reprezentovaly Ema Staňková a Kateřina Mikelová. Obě hráčky prohrály ve dvouhře i společně ve čtyřhře ve svých prvních zápasech.

Výsledky VICTOR JOT U17 najdete zde.

Naprosto mamutí akcí pro mladé badmintonisty byl pak Yonex Junior Cup v Berlíně. Zde se praly stovky hráčů v kategoriích U9-U22 včetně několika desítek českých zástupců.

V Berlíně se tradičně hrají dvě výkonnostní úrovně, A a B. Vzhledem k masovosti celé akce zmíníme pouze české medailisty v úrovni A:

U11 dvouhra dívek: 3. místo Barbora Bursová

U11 dvouhra chlapců: 2. místo Adam Srnec

U11 mix: 3. místo Barbora Bursová, Adam Srnec

U15 čtyřhra chlapci: 3. místo Jan Hora (spolu s Němcem Febianem Fernardinem)

U15 mix: 2. místo Karolína Hejduková, Matěj Šilhan

Všechny medailisty YONEX Junior Cupu v Berlíně najdete zde.

Video z turnaje v Berlíně. Poznáte české hráče? 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading