logo
Český badmintonový svaz

Benátky se na mistrovství Evropy klubů utkají s týmy z Portugalska, Itálie a Belgie

Český zástupce na mistrovství Evropy klubů, které se koná od 19. do 23. června v polském Bialystoku, BK 73 Deltacar Benátky nad Jizerou, už zná své soupeře. Ve skupině číslo 3 jimi budou špičkové kluby z Itálie, Belgie a Portugalska.

Rozlosování ME klubů v Bialystoku.

Na ME klubů, dříve Europe Cupu, kde se utkávají nejúspěšnější kluby z evropských ligových soutěží, Benátky Českou republiku reprezentují jako bronzový celek letošního ročníku extraligy. Mistrovské Brno i stříbrný Meteor účast odmítly.

Nasazeným týmem (jako číslo 3-4) ve čtyřčlenné skupině č. 3 je italský Calvi Network BC Milano, dále je zde belgický BAD 79 Anderlecht a ACD Che Lagoense z Portugalska. 

Celkově se ME klubů v Polsku účastní 14 týmů.

Největšími favority turnaje jsou obhájci titulu z předešlých dvou ročníků Issy Les Moulineaux BC 92 z Francie či Primorye Vladivostok, supersilný ruský celek, který soutěži vládl v letech 2012-2015.

Česko budou na ME klubů reprezentovat Benátky nad Jizerou. Foto: Hejka a Fugi.

A co Benátky, které na ME klubů startují už po jedenácté? Dají si pěkný dárek k 45. výročí založení badmintonového klubu v podobě postupu ze skupiny?

"Na šampionát se těšíme. Pro náš klub je čest startovat na mistrovství Evropy klubů, kde můžeme reprezentovat nejen klub, ale i naše partnery město, kraj a sponzory. V neposlední řadě jsou to skvělé zápasy na mistrovství Evropy, což jsou velmi cenné zkušenosti pro naše především mladé hráče," píše na stránkách klubu prezident Petr Martinec.

"Velkým úspěchem by byl postup ze skupiny do čtvrtfinále mezi osm nejlepších. Do Polska pojede tým ve složení Lukáš Zevl, Anatoliy Yartsev, Cristian Savin, Kateřina Zuzáková, Elizaveta Tarasova a Denisa Šikalová. Věřím, že se podaří dotáhnout i start Rasmuse Fladberga," dodává Martinec.

Více o mistrovství Evropy klubů v Bialystoku najdete zde, s blížícím se turnajem by se informace měly objevit i na tournamentsoftwaru.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading