logo
Český badmintonový svaz

Bronzové medaile získaly Benátky, Klimkovice porazily 6:0

Souboj poražených semifinalistů zvládly lépe Benátky nad Jizerou a po výhře 6:0 nad Klimkovicemi si na své krky pověsily bronzové medaile.

Utkání jste mohli sledovat živě na YouTube kanálu ČBaS.

Je pozitivní, že v neděli dopoledne nešlo o utkání odevzdaných celků, které ještě vstřebávají zklamání ze semifinálové prohry (Klimkovice v sobotu nestačily poměrem 2:6 na Badminton FSpS MU, Benátky byly ve večerním derby krátké na rivala ze Sokola Meteor Praha Radotín (3:5). 

Utkání probíhalo takto:


Jan Fröhlich byl po včerejším semifinále mrzutý, že nevyhrál pro benátecký tým ani jeden zápas. Na nápravě začal pracovat hned v deblu s Jaro Vícenem, proti Filipu Budzelovi s Pederem Søvndalem dobře připravoval pozice jako vždy útočně naladěnému Vícenovi a ten neváhal. 21:17 a 21:13 a 1:0 pro Benátky.

Velmi kvalitní podívanou byl opět mix. Artem Pochtarem s Kateřinou Tomalovou měli stejně jako včera skvělý start a získali první set, Rasmus Fladberg s Denisou Šikalovou ale otočili průběh zápasu, v němž byly opět velké diskuse ohledně sporných míčů a regulérnosti servisů, a přinesli Benáteckým důležitý druhý bod. 

Jaro Vícen a Jan Fröhlich koncentrovaní. Svůj debl si ale podle slov Vícena užili. Foto: Fugi a Hejka.

"Od začátku druhého setu jsme začali hrát pomaleji, protože když jsme zrychlovali, moc to nefungovalo," řekla v pozápasovém rozhovoru Denisa Šikalová.

Šéf klimkovického týmu Jiří Halfar starší včera chválil Dominiku Budzelovou s Kateřinou Frischovou, že navzdory těžkým soupeřkám odevzdaly pěkný výkon, dnes by své svěřenkyně mohl pochválit ještě více. Kateřina Zuzáková s Ruskou Elizavetou Tarasovou si ale dámský debl pohlídaly a zvítězily 21:14 a 21:18. 3:0 pro Benátky.

Mečbol Středočechům přinesli Rasmus Fladberg s Cristianem Savinem, kteří v prvním deblu porazili Jana Benbenka s Janem Somerlíkem. Ze začátku to vypadalo na jasný průběh, klimkovičtí Janové ale nedali své kůže zadarmo a Fladberg - vítěz několika evropských circuitů v deblu - se Savinem museli i po pokárání trenéra Petra Martince zabrat, aby druhý set dovedli do zdárného konce.

Artem Pochtarev s Kateřinou Tomalovou dnes neuspěli, jejich mix proti Rasmusi Fladbergovi a Denise Šikalové byl ale nejhodnotnějším zápasem utkání o bronz. Foto: Fugi a Hejka.

K velké radosti benáteckých fanoušků, kteří si i zápas o bronz velmi užili, získal rozhodující bod Jan Fröhlich. Peder Søvndal se s desetinásobným mistrem ČR ve dvouhře snažil držet krok, seč mu síly stačily, hrál velmi obětavě, nedokázal však vyprodukovat takovou rychlost a přesnost, aby Jana ohrozil. 

"Je to určitě zklamání. Přál jsem si, aby můj návrat do extraligy přinesl zlato pro Benátky," připustil po zápase Fröhlich. Zároveň ale odmítl, že by v osmatřicti chtěl věšet raketu na hřebík. "Stále mě to baví a tělo zatím celkem drží, tak chci hrát, dokud to půjde," řekl Fröhlich příznivou zprávu nejen pro benátecký tým.I za rozhoduntého stavu se dohrávalo utkání dámského singlu, v němž se o čestný bod pro Klimkovice pokoušela Kateřina Tomalová proti Rusce Elizavetě Tarasově. Tomalová vyhrála první set 24:22, Tarasova pak ale začala lépe číst její hru a i za pomoci "smrtících" dropů těsně za síť začala v zápase diktovat.

Nakonec tedy 6:0 pro Benátky, pro Klimkovice je ale i čtvrté místo v premiérové exraligové sezoně velkým úspěchem. Oběma celkům gratulujeme!

BK 73 Deltacar Benátky nad Jizerou - bronzový tým i se svými věrnými fanoušky. Foto: Fugi a Hejka.

BK 73 Deltacar Benátky nad Jizerou vs. TJ Sokol Klimkovice:

Artem Pochtarev, Kateřina Tomalová vs. Rasmus Fladberg, Denisa Šikalová 21:19, 17:21, 14:21
Filip Budzel, Peder Søvndal vs. Jan Fröhlich, Jarolím Vícen 17:21, 13:21
Dominika Budzelová, Kateřina Frischová vs. Elizaveta Tarasova, Kateřina Zuzáková 14:21, 18:21
Jan Benbenek, Jan Somerlík vs. Rasmus Fladberg, Cristian Savin 12:21, 16:21
Kateřina Tomalová vs. Elizaveta Tarasova 24:22, 16:21, 11:21
Peder Søvndal vs. Jan Fröhlich 7:21, 14:21
Jan Benbenek vs. Cristian Savin
Artem Pochtarev vs. Lukáš Zevl


Výsledky Finále play-off extraligy sledujte zde.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading