logo
Český badmintonový svaz

Czech U17 International: finálový den přinesl dvě výhry českých reprezentantů

Kateřina Zuzáková se stala královnou mezinárodního turnaje evropského okruhu U17 v Českém Krumlově. Na Czech U17 International zvítězila ve čtyřhře dívek spolu s Lucií Krpatovou a v mixu k velké radosti domácích diváků s krumlovským Tomášem Švejdou; k tomu navíc přidala ještě třetí pozici ve dvouhře.

Závěrečný den od 9 hodin odstartovaly zápasy semifinále všech disciplín. Ruská mašina Anastasia Pustinskaja nedala šanci Ivě Foukalové navázat na včerejší výhry na úkor favoritů a dovolila jí jen 8 a 9 bodů. I další české naděje na finále braly postupně za své – Jan Janoštík po statečném boji podlehl Sergeji Lukičovi, Kateřina Zuzáková na tři sety zase Kitti Szotak z Maďarska. V souboji českých deblů, který uzavíral program na kurtu č. 1, Krpatová se Zuzákovou vyřadily Mikelovou a Němcovou.

Na kurtu č. 3 se Čechům dařilo lépe. Tomáš Švejda a Kateřina Zuzáková přehráli chybující polskou dvojici Kordek-Kwasnik. A Jan Janoštík s Tomášem Švejdou si poradili díky přesnější a trpělivější hře s párem Stokfisz-Trecki. Velkou podívanou však byly ostatní (všechny třísetové) zápasy: Luka Ban v souboji "velkého s malým" udolal Nicolase Rudolfa, mix Cimosz-Szubert vyřadil turnajové jedničky Megliče a Sadaič a polský úspěch podtrhla čtyřhřa Galazka-Matusz, která si poradila se Slováky Antoškou a Horákem.

Finálový program začaly tři po sobě jdoucí zápasy na kurtu č. 3. Anastasia Pustinskaja dokončila spanilou jízdu turnajem výhrou 21:8 a 21:10. Pak přišla na řadu první velká česká radost. Tomáš Švejda a Kateřina Zuzáková přehráli Lukasze Cimosze a Karolinu Szubert 21:15 a 21:6! V balkánském souboji vysoký Chorvat Luka Ban dokázal porazit hbitého a dynamického Srba Sergeje Lukiče 19:21 21:18 a 21:15.

Po přestávce a předání medailí turnaj ukončila finále obou čtyřher. Pánská českým hráčům nevyšla – Jan Janoštík a Tomáš Švejda nestačili na rozjeté a velmi aktivní Bartosze Galazku a Macieje Matusze výsledkem 13:21 a 11:21. Zato Lucie Krpatová a Kateřina Zuzáková si připsaly cenný skalp, když porazily dvojici Anastasia Pustinskaja – Christina Weigert 21:19 a 21:12.

"Turnaj se mi velice líbil, organizace byla suprová. Jsem moc ráda, že se nám s Kačkou podařilo vyhrát. Byl to těžký soupeř, a proto to je pro nás velký úspěch," hodnotila po skončení Lucie Krpatová. Její deblová partnerka Kateřina Zuzáková dodala: "V domácím prostředí se mi hrálo velmi dobře. S Luckou se nám teď v deblu hodně daří, takže mám obrovskou radost, že jsme vyhrály druhý turnaj po sobě a doufám, že to půjde takhle dál. Za mixa jsem samozřejmě taky velmi ráda, jelikož s Tomášem už vůbec nehrajeme, tak je skvělé, že jsme hned první turnaj dokázali vyhrát. Ze singla mám trochu smíšené pocity, 3. místo je dobré, ale může to být vždy lepší, bohužel mi to fyzické možnosti už nedovolily. Turnaj byl pro mě velmi náročný a tří medailí si velmi vážím."

Tomáš Švejda hodnotil turnaj pozitivně: "Na domácím mezinárodním circuitu U17, který náš klub pořádal poprvé v historie se mi hrálo skvěle! Hrál jsem všechny tři disciplíny a nakonec jsem za to i moc rád. V sobotu sice poslední zápasy dne už byly velmi náročné psychicky i fyzicky, ale i tak jsem se dokázal soustředit a postoupit do dvou finálových zápasů v párových disciplínách." Ocenil také nominaci do smíšené čtyřhry: "Za vítězství ve smíšené čtyřhře jsem velice rád! S Kačkou nás reprezentační trenéři nominovali spolu po dlouhé době a spolu se nám hrálo skvěle. Doufám, že jsme na sto procent potvrdili finálovou výhrou naši společnou kvalitu pro případný pár na MEJ U17! Vítězství je velká odměna pro náš klub včetně celého organizačního týmu v čele s mým trenérem Radkem Votavou. Ve čtyřhře s Honzou nám to bohužel ani napotřetí za sebou nevyšlo a bohužel jsme opět získali stříbro. Tak snad už to vyjde příští víkend na Slovak U17!"

Vydařená premiéra mezinárodního turnaje U17 v Českém Krumlově slouží ke cti všem organizátorům, rozhodčím a lidem zapojeným do třídenního čilého "provozu" v jihočeském badmintonovém centru. A teď už mohou čeští fanoušci špičkového badmintonu upřít naplno svůj zrak k blížícímu se mezinárodnímu mistrovství!

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware

Záznamy z vysílání: JAZA Stream

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading