logo
Český badmintonový svaz

Další dvojitý český úspěch. Janoštík vyhrál v Rakousku dvouhru, s Ehmem i čtyřhru

„Uvidíme, jaké zrcadlo nastaví našim reprezentantům silněji obsazený turnaj v Rakousku,“ řekl před týdnem po Polish U17 Open trenér Tomasz Mendrek, když český tým přivezl dvě první místa. Nyní už víme – v zrcadle se zračí další dvojitý zlatý úspěch.

Jan Janoštík stejně jako v Glubczycích i v Lauterachu ovládl dvouhru. Slovo ovládl je na místě, cestou k vítězství neztratil ani set (i když semifinále s Němcem Mickelem bylo vyrovnané) a ve finále deklasoval Poláka Karola Budnyho 21:10 a 21:9.

Janoštík tedy i v Rakousku potvrdil, že kategorie do 17 let mu na turnajích této úrovně začíná být ve dvouhře hodně těsná.

Se singlovým zlatem se na Austria U17 Open ale nespokojil.

Jan Janoštík a Adam Ehm na stupni nejvyšším. Foto: Flickr/Badmintonfotos.

Po boku Adama Ehma si nabrousil zuby ještě na zlato deblové, které naši reprezentanti nakonec z pozice turnajových dvojek vybojovali. V semifinále zvládli otočit zápas s Němci, které udolali až 21:19 ve třetím setu, a tři sady si vyžádalo i finále proti prvním nasazeným Rakušanům Andreemu a Rudolfovi.  

Ehm s Janoštíkem zvítězili 21:14, 20:22 a 21:14. Gratulujeme!

Bronz si z Lauterachu odvezou i reprezentantky v dívčím deblu Soňa Hořínková s Emou Staňkovou, již po dvou třísetových otočených bitvách postoupily do semifinále, aby tam nestačily na švédskou dvojici Boman, Tuvesson (12:21, 13:21).

Medaile byla blízko i ve dvouhře žen, všechny tři čtvrtfinalistky ale prohrály na tři sety:

Kateřina Mikelová s první nasazenou Italkou Katharinou Fink (21:16, 13:21, 15:21), Marie Růžičková se Švédkou Mirandou Johansson (14:21, 21:11, 12:21) a Tallulah Sharleen Van Coppenolle s pozdější vítězkou celého turnaje Joannou Podedworny z Polska 21:14, 13:21 a 20:22.Jan Janoštík vyhrál druhý turnaj evropského okruhu po sobě. Foto: Flickr/Badmintonfotos.

Výsledky Austria U17 Open.

Trenérská dvojice Tomáš Krajča a Tomasz Mendrek turnaj zhodnotila takto:

"Turnaj v Rakousku nabídl odlišný typ konfrontace našim hráčům - více národů než před týdnem v Polsku a leckdy výzva v podobě technicky i takticky zdatných soupeřů už od prvního kola. O to více nás těší bilance dvou vítězství a bronzu z dívčí čtyřhry k tomu.

Perličkou z průběhu turnaje je pro Marušku Růžičkovou skreč prvních dvou kol dvouhry a nakonec i prvního kola deblu. Do hry se tak dostala prakticky až po dvou dnech, ale zato vydřela cennou třísetovou výhru nad belgickou hráčkou.

Velkým tématem pro naše dívky v singlu i deblu je rychlost a nečekanost provedení úderu ze zadní části kurtu. Když se Emě se Soňou podařilo deblovou rozehrávku zpestřit a soupeřky znejistět, dokázaly díky tomu otočit průběh čtvrtfinále po prohraném setu 8:21!

Soňa Hořínková s Emou Staňkovou na bronzové pozici. Foto: Flickr/Badmintonfotos.

Velmi nás mrzelo, že se postup do semifinále nepodařil ani jedné české hráčce v singlu, blízko byly Maruška, Tallu i Kačka Mikelová, ale ani jedna z nich nezvládla závěr třísetového souboje.

Honzu Janoštíka nejvíce prověřil nebojácný německý soupeř v semifinále, který dokázal hrát 99 procent míčů směrem dolů, dobře pokrýval síť a tvrdě útočil. Honza to ale zvládl a pochvalu zaslouží i za to, jak s Adamem více a více sehrávají svou čtyřhru, která má při aktivním pojetí velmi dobré parametry.

Náročný turnaj ve čtyřkurtové hale s usedlým horkým vzduchem a mizernou viditelností je za námi, důslednou zpětnou vazbu reprezentace obdrží ještě na třídenním soustředění v Nymburce, kde bude možnost hned zapracovat na rezervách, které hráči mají."
 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading