logo
Český badmintonový svaz

Dánská hvězda Kamilla Rytter Juhl končí s badmintonovou kariérou, očekává potomka

Nejelitnější dánská badmintonistka Kamilla Rytter Juhl ve čtyřiatřiceti letech končí svou hvězdnou hráčskou kariéru. Důvodem je očekávané narození potomka.

Odchází pravá legenda. Rytter Juhl je se sedmi tituly z mistrovství Evropy (5 z dámského deblu, 2 z mixu) nejúspěšnějším dánským badmintonistou historie tohoto kontinentálního šampionátu.

Ze své sbírky si ale určitě cení také titulu mistryně světa, který vybojovala v roce 2009 v Indii po boku mixového partnera Thomase Laybournea. Zlatým písmem pak bude v její knize úspěchů zářit letošní triumf na All England po boku Christinny Pedersen, na který dosáhly jako první Evropanky po 37 letech.

Není žádným tajemstvím, že Pedersen a Rytter Juhl jsou partnerkami i mimo kurt, jejich vztah začal právě ve „zlatém“ roce 2009, deblová spolupráce o rok později.

Christinna Pedersen a Kamilla Rytter Juhl na letošním ME družstev v Kazani. Foto: Mark Phelan/Badminton Europe.

Úspěch v badmintonu nejcennější unikl Kamille Rytter Juhl o fous. Ve finále olympijských her v Rio de Janeiru v roce 2016 nestačila s Pedersen na japonský pár Misaki Matsutomo, Ayaka Takahashi až 19:21 ve třetím setu! Stav byl přitom ještě 19:19…

Malou útěchou dánským hráčkám může být to, že se ve finále dámského deblu na OH objevily jako první Evropanky v historii.

Levoruká Kamilla Rytter Juhl, jež má vedle krásné kariéry i diplom ze sportovního managementu v kapse, získala v mixu i deblu celkem 10 titulů z turnajů Super Series a BWF World Tour, na světovém žebříčku se propracovala na první místo v mixu a druhé v deblu. Letos na ME v Huelvě nestartovala oficiálně z osobních důvodů, které jsou aktuální zprávou vysvětleny.

O svém životě na kurtu i mimo něj vydala v Dánsku Kamilla v roce 2017 knihu The Unique Partnership (Unikátní partnerství), na níž spolupracovala s manažerem BEC přes komunikaci a novinářem Rasmusem Bechem.

V osobě Kamilly Rytter Juhl se loučí jedna z nejlepších deblistek evropské historie. Foto: Mark Phelan/Badminton Europe.


„Kamilla Rytter Juhl byla neodmyslitelnou součástí badmintonové komunity po mnoho let, dokázala zlomit mnoho rekordů a dala svým fanouškům hodně důvodů k úsměvu. Světovému badmintonu bude chybět. Ačkoliv s jejím diplomem ze sportovního managementu doufáme, že ji třeba brzy uvidíme v jiné badmintonové roli,“ píše Badminton Europe v oficiálním vyjádření.

„Přejeme ti jen to nejlepší po konci tvé kariéry, kdy začíná nová nádherná kapitola mimo kurt. Velká gratulace Kamille Rytter Juhl a Christinně Pedersen!“ stojí na stránkách BEC.

Redakce Czech Badmintonu se upřímně připojuje ke gratulantům.

 

 

 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading