logo
Český badmintonový svaz

Derby zvládl lépe Meteor, Benátky porazil 5:3 a o titul si zahraje s Brnem

Vítěz posledních dvou titulů v české extralize Sokol Meteor Praha Radotín může dál snít sen o hattricku. V sobotním odpoledním semifinále totiž porazil odvěkého rivala z Benátek 5:3 a ve velkém nedělním finále vyzve Brno.

O třetí místo se utkají Klimkovice a Benátky, zápas začíná v 10:00. Boj o titul ligového šampiona vypukne ve 14:00.

Utkání jste mohli sledovat živě na YouTube kanálu ČBaS.

Jak semifinále mezi Meteorem a Benátkami probíhalo?


Lépe začaly Benátky. 

Dán Rasmus Fladberg spolu s Denisou Šikalovou si stejně jako v základní části poradili s Jakubem Bitmanem a Airi Mikkelou. Na rozdíl od třísetové bitvy z minula to nyní bylo na sety dva, zejména v soubojích na síti se ukázalo, že Finka Mikkela není v mixových pozicích tak jistá jako Šikalová. 

Hodně může o vývoji utkání napovědět výsledek druhého mužského deblu. Jan Louda s Polákem Michalem Rogalskim proti Janu Fröhlichovi s Dánem Christianem Lindem Thomsenem ztratili jednoznačně první set, následující dvě koncovky ale zvládli 21:19. Ta ve třetím setu se trochu nečekaně dohrávala za hrobového ticha.
Rivalita Meteoru a Benátek je veliká, radost po zvádnutém derby je ještě větší. Foto: Hejka a Fugi.

Benátečtí doplatili na často až příliš singlová řešení situací, a i když působili aspoň ze začátku sehraněji, Louda s Rogalskim se postupně dostali do deblovějšího drajvu a za přispění velké bojovnosti (Louda v jedné z výměn koncovky třetího setu skočil hned čtyři rybičky!) doslova "urvali" pro sebe zápas a pro Meteor první bod.

Skoro v tu stejnou chvíli ale na vedlejším kurtu skončila dámská čtyřhra, kde Kateřina Zuzáková s Denisou Šikalovou přehrály Adélu Zimmerovou a Kateřinu Mikelovou pohodlně 21:11 a 21:7. Benátky tedy znovu vedou, stav utkání je 2:1.

Pohledný debl založený na jemné práci kolem sítě akvalitě na podání i příjmu nabídl zápas mezi pětinásobnými mistry republiky Jakubem Bitmanem a Pavlem Drančákem a Rasmusem Fladbergem s Cristianem Savinem. Pražané i za pomoci secvičených signálů a variability ze zadní části získali první set, Fladberg se Savinem ale na jejich netypickou hru dokázali postupně najít recept.

Fladberg a Savin zvítězili stejně jako v základní části ve třech setech.

Tradičně hlasití fanoušci Benátek. Foto: Hejka a Fugi.

Tahákem tohoto semifinále byl další ze soubojů Janů Loudy a Fröhlicha. I když o devatenáct let mladší, Louda diktoval tempo prvního setu a Fröhlicha, jenž zahajoval netradičně forhendovými dlouhými servisy, promyšlenými ostrými ataky nepouštěl k jeho hře typické svou precizností.

Ve druhém setu už Fröhlich, jenž se podle svých slov už soustředí spíše na veteránskou kategorii, přece jen Loudovi vnutil svůj styl a začalo se více "pinkat", aktuální mistr ČR ale těžkou situaci zvládl a po proměněném mečbolu si mohl zařvat. Fröhlicha porazil poprvé!

Na 3:3 pak srovnává Finka ve službách Meteoru Airi Mikkela, jež si pohlídala utkání s juniorskou reprezentantkou Janou Adámkovou. I přes prohru si ale Jana vysloužila mnohokrát potlesk za vybojované výměny proti favoritce, zkušenost ze semifinále extraligy je navíc pro Adámkovou a Benátky vkladem do budoucna. 

Jedeme dál!

Velké zklamání bylo znát na Cristianu Savinovi, cítil, že v tomhle utkání mohl odevzdat více. Michal Rogalski byl ale nad jeho síly - koncentrovaný, motivovaný a útočně naladěný jako vždy. Celokurtová hra mladému Savinovi neseděla, Rogalski přináší po výsledku 21:12 a 21:15 Meteoru mečbol!

Rozhodující bod Meteoru doručil Milan Ludík. Foto: Hejka a Fugi.

Ten využívá Milan Ludík. Christian Lind Thomsen od začátku působil nervózněji než soupeř, byl také méně účinný v rychlé útočné hře plné drajvů, ktrou oba singlisté předváděli. Milan Ludík, jenž se často ze zadní části uchyluje k monotónnímu útoku plnou silou, byl tentokrát kreativní, střídal křivky a razanci a na Linda to platilo.

Po výsledku 21:16 a 21:14 mohl Milan Ludík propuknout ve velkou radost, z něj i šéfa týmu Ondřeje Lubase, jenž přiběhl na kurt svému svěřenci pogratulovat, očividně spadla velká tíha. 

Sympatický byl ale i pohled na benátecké fanoušky, kteří navzdory prohře skandovali jméno svého týmu a děkovali zklamaným hráčům. BK 73 Deltacar Benátky nad Jizerou vs. Sokol Meteor Praha Radotín:

Rasmus Fladberg, Denisa Šikalová vs. Jakub Bitman, Airi Mikkela 21:16, 21:9
Jan Fröhlich, Christian Lind Thomsen vs. Jan Louda, Michal Rogalski 21:11, 19:21, 19:21
Denisa Šikalová, Kateřina Zuzáková vs. Adéla Zimmerová, Kateřina Mikelová 21:11, 21:7
Rasmus Fladberg, Cristian Savin vs. Jakub Bitman, Pavel Drančák 15:21, 21:13, 21:15
Jan Louda vs. Jan Fröhlich 21:13, 21:18
Airi Mikkela vs. Jana Adámková 21:8, 21:14
Michal Rogalski vs. Cristian Savin 21:12, 21:15
Milan Ludík vs. Cristian Lind Thomsen 21:16, 21:14
 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading