logo
Český badmintonový svaz

Extraligovou příslušnost v baráži udržely týmy Montasu a Dobrušky

Příští sezóna badmintonové extraligy bude ve stejném složení jako letos. V baráži o udržení v nejvyšší domácí soutěži družstev, která se v sobotu 28. dubna hrála v Dobrušce, uspělo domácí „áčko“ a hradecký Montas.

Týmy ze 7. a 8. místa letošní extraligové tabulky v baráži potvrdily, že nad vítězi obou skupin 1. celostátní ligy (TJ Sokol Dobruška B, TJ Astra ZM Praha A) přece jenom výkonnostně ční.

Montas, který spoléhal i na z mistrovství Evropy ve Španělsku čerstvě se navrátivší reprezentantky Alžbětu Bášovou a Michaelu Fuchsovou, vyhrál všechna tři svá utkání.

Dobruška A vyřešila svou personální krizi v ženské části družstva „draftováním“ klíčové hráčky svého B týmu Šárky Křížkové a vyhrála dvakrát. S jedním vítězstvím skončila v baráži třetí právě Dobruška B, se čtvrtým místem odjížděla z východních Čech pražská Astra.

Výsledky baráže o extraligu si prohlédněte zde.

Tým Super Stars Most se vrací do 1. ligy po roční pauze. Foto: Tomáš Krajča.

O uplynulém víkendu se pak hrála i kvalifikace o účast v obou skupinách 1. celostátní ligy.

Do skupiny západ se po roce vrací tým Super Stars Most, který si v kvalifikaci připsal tři výhry a nahradí z první ligy padající Astru B, na východě si druhou nejvyšší domácí soutěž příští sezónu zahraje tým BaC Kladno A. Kladenští v kvalifikaci dvakrát vyhráli, jednou remizovali a nahradí Kopřivnici.

Výsledky kvalifikace o 1. CL: skupina východ, skupina západ

   

 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading