Extralize i po třetím kole kraluje Brno, dotírají Benátky a Meteor

Extraligový tým BADMINTON FSpS MU A válcuje letošní ročník extraligy. Brňané vyhráli všech šest dosavadních utkání a s 24 body zatím vévodí tabulce nejvyšší domácí soutěže družstev.

Ve třetím kole BADMINTON FSpS MU A, ačkoliv nepovolal zahraniční posilu Scotta Evanse a rovněž hvězdný Raul Must musel skrečovat svůj první zápas za stavu 0:1 v prvním setu, upevnil svou pozici výhrami nad týmy SKB Český Krumlov (5:3 pro FSpS) a USK Plzeň (7:1).

I když by se zdálo, že Brněnští si tak zajistili přímou účast ve finálovém turnaji play off, což je výsada pouze prvních dvou celků po základní části, nemusí tomu tak být.

Ve 4. kole se totiž ve šlágru střetnou v Praze s Meteorem, který je nyní na třetím místě s 21 body. Pokud by Meteor Brno porazil a zvítězily by i Benátky (v tuto chvíli rovněž 21 bodů, ale vyšší počet vyhraných zápasů než Meteor) nad Krumlovem, budou mít všechny tři celky 25 bodů a začnou se počítat vyhrané zápasy, sety a případně i body.

Jakub Bitman a Pavel Drančák z pražského Meteoru. Foto: Jana Honnerová.

Dost ale prognóz a věnujme se víkendovému třetímu kolu.

Benátky v sobotu vyprovodily USK Plzeň 8:0, když ztratily jediný set v první pánské čtyřhře, a v neděli porazily Montas rovněž vysoko 7:1. Zde nebylo daleko od dalšího „kanára“, který pro Hradecké odvrátily úřadující mistryně republiky v dámském deblu Alžběta Bášová a Michaela Fuchsová. Ke cti hradeckého týmu nutno podotknout, že na tři sety se hrála i první dvouhra mužů, kde Jaro Vícen porazil Lukáše Holuba až 21:19 ve třetím setu, i smíšená čtyřhra.

Meteor v sobotu doma deklasoval Dobrušku 8:0 a v neděli i přes dlouhou cestu zimní dálnicí D1 vyzrál i na Klimkovice v poměru 5:3. Milan Ludík zde v prvním singlu mužů ve dvou setech nestačil na dravého Ukrajince Artema Pochtareva a prohrál 16:21 a 14:21.

Videa z tohoto zápasu si můžete prohlédnout zde (autor: Jaroslav Habrnal):

O vývoji v tabulce za Brnem, Benátkami a Meteorem hodně napovědělo sobotní utkání Montasu s Klimkovicemi, které Severomoravané vyhráli v Hradci Králové 6:2. Lehce se tak (v kombinaci s již zmíněnou nedělní prohrou s Meteorem) se 14 body osamostatnili na čtvrtém místě a drží dobrou výchozí pozici pro čtvrtfinále.

Čtvrtfinále by se mělo týkat i Českého Krumlova, který je na pátém místě. Po sobotní prohře s Brnem zvládl utkání s Dobruškou, které muselo za stavu 4:4 rozhodovat až nastavené utkání. V něm Hana Milisová porazila ve dvouhře žen Veroniku Kubečkovou 21:9 a 21:14 a rozhodla o tom, že „doma“ zůstanou 3 body, zatímco na východ Čech poputují pouhé dva.

Dobruška tak stále čeká na vítězné utkání a s 8 body se krčí na dně tabulky. V posledním kole ji čekají Klimkovice, nicméně ani případné vítězství ji pravděpodobně neuchrání od baráže.

K té je zatím blízko i tým USK Plzeň, který má po již zmíněných prohrách s Benátkami (0:8) a Brnem (1:7) na 7. místě tabulky jen o bod více než Dobruška (9). Více budeme vědět po 4. kole extraligy, které je na programu 25. února. Utkání začínají shodně ve 13:00.