logo
Český badmintonový svaz

Finnish Open: Bášová s Fuchsovou porazily Indky, pak nestačily na mladé Indonésanky

Ve finském městě Vantaa se od čtvrtka koná Finnish Open, turnaj kategorie International Challenge s dotací 25 000 dolarů. Na sever Evropy vycestovala i trojice českých reprezentantů Jakub Bitman, Alžběta Bášová a Michaela Fuchsová.

Jakub Bitman své působení na turnaji ukončil už v pátek dopoledne. Spolu s Alžbětou Bášovou podlehli devítinásobní mistři ČR v prvním kole po téměř hodinovém boji ruskému páru Kargaev, Vorobeva. 

První set vyhráli čeští mixéři, ve Finsku osmí nasazení, 21:15, v těch dalších dvou pak vždy dotahovali hlavně díky variování servisu a odvážné práci na síti nepříznivý vývoj, ale bohužel ani jednou nedotáhli. Kargaev a Vorobeva i přes viditelnou nervozitu obě koncovky zvládli a tyto sety získali 21:18 a 21:17.

Záznam z utkání si prohlédněte zde:
 


Bášová si chuť spravila v odpoledním deblu společně s Michaelou Fuchsovou, indickou dvojici Garg a Hazarika české reprezentantky porazily 21:14 a 21:19. Bášová s Fuchsovou si tak vysloužily místo ve večerním osmifinále, kde na ně čekaly třetí nasazené Indonésanky Imanuela a Ramadhanti. 

Zápas to z strany českých deblistek nebyl špatný, ale soupeřky zkrátka držely otěže ve svých rukou a popustily je jen na velmi krátké úseky. Zejména ze zadní části kurtu byla hra Imanuely a Ramadhanti hodně variabilní a pro Alžbětu s Michaelou špatně čitelná. 

Při pohledu na výsledek 11:21 a 11:21 je nutné vzít na vědomí, že Indonésanky jsou už jako sedmnáctileté na 68. místě světového žebříčku dospělých!

Živý stream ze všech kurtů můžete sledovat zde:
Výsledky českých hráčů na Finnish Open.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading