logo
Český badmintonový svaz

German Junior: vyhráli jen Van Coppenolle a Kulíšek s Ehmem

Pouze dvě vítězství si ve čtvrtek připsali čeští junioři na extra silně obsazeném German Junior v Berlíně. 

Výsledky čtvrtečních zápasů na German Junior.


Tallulah Sharleen Van Coppenolle ve dvouhře přehrála Nizozemku Chloe Mayer 21:12 a 21:19, nově složený pár Vít Kulíšek s Matějem Ehmem pak v deblu porazili německou dvojici Oei, Stommel 21:16 a 21:15.

Jinak se Čechům v konfrontaci s evropskou i asijskou špičkou vítězit nedařilo.

Za dílčí úspěch lze považovat vyhrané sety Lucie Krpatové s Kateřinou Zuzákovou proti Indonésankám a Václava Palána s Jiřím Králem proti silnému páru z Německa. Zaznamenáníhodný je i druhý set Jiřího Krále proti korejskému soupeři, který skončil 20:22.

Vít Kulíšek. Foto: Pavel Růžička.

Turnaj pokračuje v pátek a bude zajímavé sledovat, jestli se českým juniorům podaří zlepšit bilanci výher. Poprvé se představí i největší česká naděje Tereza Švábíková, která nastupuje ve dvouhře a čtyřhře s Maďarkou Sandorházi.

Trenér Tomasz Mendrek nechal čtvrteční zápasy zhodnotit samotné hráče:

Katka Zuzáková o deblu proti hráčkám z Indonésie: "V dnešním deblovém zápase jsme nastoupily proti indonéským hračkám. Od začátku jsme šly do zápasu s velkým nasazením a za každou cenu jsme chtěly tento pár co nejvíce potrápit. V prvním setu jsme hodně kazily a dělaly jsme zbytečné chyby. V druhém setu se nám povedlo je držet pod velkým tlakem a donutit je hrát naši hru. V třetím setu jsme měly mírný náskok, který se po našich nevynucených chybách obrátil a my už jsme po dobu celého třetí setu prohrávaly o pár bodů. Tento zápas bereme s Luckou jako velkou zkušenost..."

Lucka Krpatová a její dnešní ASIJSKÝ den: "Tento turnaj byl pro mě velká zkušenost. Oba své zápasy jsem hrála proti asijským hráčům. Byl to velký rozdíl než nastoupit proti Evropanům. V mixu jsme se hrozně báli na začátcích setů, ale druhá polovina setů byla vždy lepší. Ve čtyřhře se nám povedl 2. set, kdy jsme je donutily přistoupit na naši hru. Bohužel se nám to nepodařilo dotáhnout až do konce. Zbytečně jsme se vyhazovaly a zpomalovaly hru." 
Kateřina Zuzáková s Lucií Krpatovou. Foto: Pavel Růžička.

Jana Adámková
- do turnaje a své hlavní disciplíny singlu nastoupí zítra: "Zatím jsem si nezahrála žádný zápas, ale organizace a atmosféra v hale se mi velice libí. V hale jsem měla pouze středeční trénink, kde jsem si zvykala na prostředí haly. Je tu velmi vysoký strop, špatně se zde orientuji a míčky se mi ztrácejí ve světlech. Organizátoři nám s Trkou Švábíkovou umožnili trénink v tréninkové hale."

Valentýna Sonnková - na turnaj vyrazila po vlastní ose, ale je členkou týmu pro MEJ U19: "Turnaj byl pro mě spíš zkušenost. S Vítkem jsme se dozvěděli, že mixa budeme hrát, den před turnajem. Proti ruskému páru jsme se zbytečně vyhazovali. Co se týče deblu, tak jsem hrála s Tallu teprve podruhé, nebyly jsme moc sehrané a hodně se pletly. Ale stejně to byly dobré zápasy. Hala měla hodně vysoký strop, na to jsme si museli zvyknout. Ale jinak byl turnaj dobře zorganizovaný."

Tallulah van Coppenolle - vyrazila sbírat zkušeností, členka JNR U17: "První set byl pro mne dost nervózní. Prohrávala jsem 1:6, ale podařilo se mi set vyhrát. V druhém setu po změně stran jsem špatně viděla a z toho pramenila má nervozita. Nakonec jsem vyhrála, za což jsem ráda. V deblu s Valčou jsme odehrály celkem slušný zápas, i když jsme ho prohrály." 

Vašek Palán o svých pocitech z párových disciplín: "Zázemí na turnaji pro hráče a herní podmínky jsou na vysoké úrovni. Velká sportovní hala v Berlíně ve mně vzbuzuje pocit pomalé hry, čímž se značně projevují technické dovednosti hráčů a jejich přehled na kurtě. 
Tallulah Sharleen van Coppenolle. Foto: Pavel Růžička.

V zápase proti 7. nasazenému mixovému páru bylo z mé strany nejtěžší zvládnout rychle a kvalitně pokrýt první 3 až 4 míče výměny. Poté byly síly na obou stranách vcelku vyrovnané a nebylo nemožné se ve výměnách prosadit. 

Prohraný zápas v deblu mě velmi mrzí. Proti německým soupeřům jsme mohli zahrát výrazně lépe. Co mě ale mrzí ještě víc, je fakt, že jsem do zápasu nemohl nastoupit s mým stálým deblovým partnerem Vítem Kulíškem, i když jsme na turnaj přijeli nakonec oba."  

Vít Kulíšek - na turnaj vyrazil stejně jako Valentýna Sonnková po vlastní ose: "V dnešním prvním zápase jsme nastoupili proti ruské dvojici Karpov, Pustinskaia. Nehrálo se mi nejlépe, protože jsem hrál v úplně novém prostředí. Do deblu jsme už nastupovali s větší jistotou a dotáhli jsme zápas do vítězného konce."

Jirka Král
 - výborný zápas proti soupeři z Koreje: "Dnes jsem odehrál dva zápasy. Singla proti soupeři z Koreje a debla proti dvojici z Německa. Můj první zápas proti soupeři z Asie nedopadl vůbec špatně. Snažil jsem se hrát co nejaktivněji a dostávat soupeře pod tlak kvalitní rozehrávkou od sítě. Tato taktika se mi dařila velice dobře a ve druhém setu jsem získal dokonce vedení 20:19. Bohužel jsem tento set nedokázal získat ve svůj prospěch. Podobně blízko k vítězství jsme měli i s Vaškem Palánem v deblu, kde jsme prohráli ve třech vyrovnaných setech. Oba zápasy jsem si užil a přinesly mi mnoho zkušeností."
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading