logo
Český badmintonový svaz

GPA Memoriál Holobradého: dvě výhry Lajdové se Šikalovou

Celostátní turnaj GPA dospělých Memoriál Konstantina Holobradého v Praze-Vinoři přinesl dva tituly pro Magdalénu Lajdovou z pražské Astry a Denisu Šikalovou z Benátek.

Vítězství Lajdové ve dvouhře bylo řádně vybojované, finalistka Dominika Budzelová z Klimkovic po první prohrané sadě 13:21 do té druhé přišla s aktivním badmintonem plným překvapivých řešení a stejně jasně získala set v poměru 21:14. Ve druhé polovině třetího setu už ale Lajdová předvedla jistější výkon, vybudovala si potřebný náskok a zvítězila nakonec 21:13.

Spolu s Denisou Šikalovou pak Lajdová ovládla v posledním utkání turnaje i ženského debla. První nasazené Eliška Maixnerová s Hanou Milisovou se musely spokojit se stříbrem po výsledku 21:13, 16:21 a 21:13 ve prospěch Magdalény s Denisou. 

Magdaléna Lajdová po turnaji hodnotila:

"Mám obrovskou radost, že se mi podařilo zvítězit v obou disciplínách. Dnes ráno jsem se necítila moc dobře, ale fyzicky jsem vydržela všechny čtyři zápasy. Semifinále i finále dvouhry bylo náročné. Snažila jsem se hrát chytře, nedělat zbytečné chyby a využít své výšky k tomu, aby byly křivky úderů nepříjemné pro soupeřky. Nejdůležitější asi bylo to, že jsem hrála překvapivé nečitelné údery, které soupeřkám dělaly problém," komentuje svou cestu pavoukem Lajdová.

"V deblu jsme s Denisou věděly, že to dnes nebude lehké. Proto jsme i v průběhu hry několikrát měnily taktiku. Ve finále jsme velice často zařazovaly dlouhé podání, což se pak hlavně ve třetím setu vyplatilo. Jsem ráda, že jsme vyhrály již druhé GPA v řadě," řekla po skončení úspěšného turnaje Magdaléna Lajdová.  

Dvouhra mužů přinesla finálový souboj dvou nejvýše nasazených hráčů. Bedřich Valenta ve třech setech pohledného utkání nakonec našel recept na drtivý útok Jaromíra Janáčka a po výsledku 21:19, 10:21 a 21.12 se mohl radovat z vítězství. 

Vojtěch Šelong a Denisa Šikalová.

Finále čtyřhry mužů, to byla celoradotínská záležitost. Jakub Bitman s Pavlem Drančákem museli ve druhém setu proti týmovým kolegům a bratrům Matějovi a Michalovi Hubáčkovým odvracet mečbol, kritickou situaci ale zvládli. Třetí set už kontrolovali a po výsledku 23:25, 23:21 a 21:14 berou zlaté medaile.

V šanci na zisk druhého titulu zabránilo Jakubu Bitmanovi zranění jeho mixové partnerky Alžběty Bášové. "Mám něco s kotníkem, včera mě to začalo bolet a dneska ráno jsem se na to nemohla skoro postavit," popisuje Bášová svou bolístku. "Chtěla jsem to zkusit, ale radši jsem se na to vykašlala, protože v pondělí ráno letíme na 14 dní do Irska," dodává Alžběta. 

Titul ze smíšené čtyřhry na Memoriálu Holobradého tak bez finálového boje připadl Vojtěchu Šelongovi a Denise Šikalové, pro níž jde o druhé zlato z tohoto celostátního turnaje.

Výsledky GPA Memoriálu Konstantina Holobradého najdete ZDE.


About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading