logo
Český badmintonový svaz

GPA U13 v Jihlavě: tři tituly pro Osladilovou, dva pro Simona a Srnce

Úvodní turnaj GPA U13 letošní sezony, který se o víkendu konal v Jihlavě, ovládli účastníci nedávné reprezentační akce Nation to Nation v Maďarsku. Tři tituly si z Vysočiny odváží Kateřina Osladilová, dvě zlata získali Václav Simon s Adamem Srncem.

Klimkovická Osladilová ve finále dvouhry dívek ve dvou těsných setech zdolala kolegyni z reprezentačního týmu Lucii Skařupovou dvakrát 21:19, v deblu se pak obě dívky postavily na stejnou stranu kurtu a bylo z toho zlato společné. Možná trochu překvapivými finalistkami byly Nela Hálková s Lucií Krulovou, které v semifinále ve třech vyrovnaných setech vyřadily další dvojici z Nation to Nation Barboru Bursovou a Natálii Soukupovou.

Hálková s Krulovou se ale nakonec před Osladilovou se Skařupovou musely sklonit po finálovém výsledku 19:21, 21:15 a 21:10.

Václav Simon s Adamem Srncem. Foto: Alena Ozaniaková.

Třetí zlatou medaili pak Kateřina Oladilová získala v mixu po boku Adama Srnce, když si ve finále poradili s Patrikem Fucimanem a Natálií Soukupovou 21:12 a 21:11. Srnec společně s Václavem Simonem ovládli čtyřhru chlapců. Vojtěcha Matuše a Marka Waliszewskiho porazili 21:12 a 21:14.

Václav Simon, stále teprve desetiletý hráč z Benátek, porazil Waliszewskiho i v soboji "jeden na jednoho" ve finále dvouhry chlapců a z Jihlavy si tak odváží rovněž dvě nejvyšší umístění. Výsledek finále byl 21:13 a 21:18 ve prospěch Simona.

Výsledky GPA U13 v Jihlavě najdete ZDE.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading