logo
Český badmintonový svaz
Medailisté mixu. Foto: Adam Šulc.

GPA U15 v Aši: nejúspěšnějším hráčem je Adam Šulc se dvěma zlaty a stříbrem

Jen těsně nedosáhl Adam Šulc na zlatý hattrick na víkendovém GPA U15 v Aši. Vyhrál dvouhru a mix s Klárou Šilhavou, ve čtyřhře s Pavlem Maňáskem museli titul po třech setech přenechat Matěji Rzeplinskimu s Davidem Smutným.

Rzeplinski se Smutným sklidili už dvakrát za poslední dobu chválu od reprezentačních trenérů za kvalitní hru na mezinárodních akcích, nyní tento svůj vzestup potvrdili i na celostátním turnaji. V Aši se ale ve finále pěkně nadřeli, proti Adamu Šulcovi s Pavlem Maňáskem museli otáčet a vyhráli nakonec 15:21, 21:15 a 21:12.

Šulc si pak zahrál ještě dvě finále, kde už shodně po třísetových zápasech zvítězil.

Ve dvouhře nejprve v semifinále vyřadil nasazenou jedničku a kolegu z reprezentačního týmu pro letošní ME do 15 let v Kazani Matěje Rzeplinskiho (21:17 a 21:18), ve finále po třech setech zlomil odpor dvojky Dominika Kopřivy (21:8, 13:21 a 21:13).

V mixu sdílel Šulc vítězné pocity s Klárou Šilhavou, když ke zlatu vedla pro tento pár cesta přes třísetová vítězství v semifinále i finále. Po výsledku 17:21, 21:18 a 13:21 brali stříbro Dominik Kopřiva s Markétou Kohoutovou.

Kohoutová se s Šilhavou potkaly ještě ve finále dvouhry a byla to první jmenovaná, kdo po jednoznačném výsledku 21:7 a 21:8 vystoupal nejvýše. Za zmínku však určitě stojí i semifinále, kde Kohoutová vyřadila Martinu Ševčíkovou až 21:19 ve třetím setu.
Adam Šulc, Matěj Rzeplinski a Dominik Kopřiva. Foto: Adam Šulc.

Čtyřhra dívek patřila dvojici Veronika Nováková, Valérie Žurková. Nasazené dvojky si ve finále poradily Petrou Maixnerovou a Justýnou Muchovou poměrem 21:8, 14:21 a 21:18.

Výsledky GPA U15 v Aši.

„Do mixu jsme nastoupili sebevědomě s chutí vyhrát. Po úvodních kolech nás ještě v sobotu večer čekalo semifinále. V něm na nás nastoupil již kvalitnější soupeř a trochu nás potrápil. Finále mělo podobný ráz a rozhodovalo se až ve třetím setu, který jsme dokázali ovládnout,“ hodnotí své vystoupení Adam Šulc.

„Po sobotních lehčích zápasech v singlu na mě čekala velká výzva v podobě semifinále s Matějem. Do zápasu jsem nastoupil hned od začátku a dokázal ho vyhrát ve dvou setech. Finále už byla jen zkouška naší fyzické kondice. Přestože bitva byla třísetová, dokázal jsem duel vítězně zakončit,“ píše Šulc.

„Po nenáročném sobotním dni jsme nastoupili do deblového semifinálové utkání. Byl to velký boj a rozhodovala až koncovka třetího setu, kdy štěstí stálo na naší straně. Ve finále jsme favority zaskočili v prvním setu, ale pak už jsme nedokázali zápas dotáhnout do konce. S turnajem jsem velmi spokojený. Splnil jsem si cíle a možná je i překonal. Hrálo se mi dobře, měl jsem dobrý pocit. Hodně úderů mi vycházelo,“ uzavírá nejúspěšnější hráč turnaje.

 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading