logo
Český badmintonový svaz

GPA U19 v Orlové: dvě zlata a stříbro pro Kobylákovou, dvě zlata a bronz pro Blaníka

Spokojení s průběhem celostátního turnaje do 19 letech mohou být pořadatelé v Orlové. Jejich domácí badmintonista Adam Blaník dokázal získat titul ve čtyřhře i mixu, k tomu přidal bronz v singlu. Nejúspěšnějším hráčem turnaje byla však Tereza Kobyláková.

Blaník v deblu se svým partnerem Jiřím Vajsejtlem dokázali ve finále eliminovat sílu nedávných vítězů circuitového turnaje do 17 let v Rakousku Jana Janoštíka a Adama Ehma a vyhráli 21:15 a 21:16.

V mixu spojila osmnáctiletá opora orlovského prvoligového manšaftu síly s Terezou Kobylákovou a bylo z toho opět zlato po finálové výhře 21:18 a 21:16 nad nově vytvořeným párem Václav Palán, Petra Janošová.

Václav Palán, Jiří Vajsejtl, Adam Blaník a Jan Janoštík. Foto: Roman Blaník.

Blaník ještě vybojoval bronz ve dvouhře, v semifinále byl ale krátký na Marka Aubuse. Ten byl zase krátký na Jana Janoštíka, jemuž ve finálovém boji dvou kolegů z reprezentačního týmu do 17 let z loňského evropského šampionátu v Praze podlehl 12:21 a 8:21.

Lidově řečeno: Janoštík jede. Po dvou titulech z mezinárodních mistrovství Polska a Rakouska U17 si ve svých čtrnácti letech připsal další vítězství na GPA U19, tedy v kategorii, kterou bude hrát ještě tři roky.
Medailistky dívčího deblu. Foto: Roman Blaník.

Tereza Kobyláková vyhrála kromě zmíněného mixu i dvouhru, když ve finále úspěšně otočila zápas s Annou Škarkovou (9:21, 21:15, 21:18). Neměla daleko ke zlatům třem, ve finále deblu ale spolu se Zuzanou Matouškovou nestačily na Kateřinu Mikelovou s Nelou Němcovou.

Turnajové trojky vyhrály 21:14, 17:21, 21:12.

Výsledky GPA U19 v Orlové najdete zde.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading