logo
Český badmintonový svaz
Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou po loňském vítězství. Foto: Ladislav Káňa.

Hráči první světové stovky zaručují skvělou podívanou, v Karviné čekáme 3500 diváků, říká Radim Slíva

Už za 10 dní začíná v Karviné druhý ročník mezinárodního badmintonového turnaje KaBaL International 2018. O přípravách na turnaj a změnách oproti loňsku jsme hovořili s Radimem Slívou, šéfem organizačního týmu a hlavou celé akce.

KaBaL International 2018 je druhým ročníkem mezinárodního badmintonového turnaje ve vašem městě. Co se změnilo od loňského ročníku?
Hlavní změnou je, že KaBaL International Karviná 2018 je o vyšší a lépe dotovaný turnaj, turnaj kategorie International Series. Dále jsme se více zaměřili na prezentaci turnaje, abychom přilákali ještě větší počet diváků. Pro hladký a bezproblémový chod turnaje jsme posílili organizační tým. Turnaj se nám navíc podařilo spojit s výročím 750 let založení města Karviné.

Věděli jste hned, že chcete uspořádat druhý ročník? 
Na začátku jsme nebyli přesvědčeni, že bude další ročník. Uspořádání takového turnaje je v dnešní době docela složitá záležitost jak po finanční stránce, tak po stránce lidských zdrojů. Určitě jsme nechtěli turnaj opět v květnu, ve spolupráci s badmintonovým svazem jsme zkusili změnit termín a vyšlo to. Jediné mínus, se kterým jsme nepočítali, bylo zrušení turnaje v Polsku, který měl následovat po KaBaL International Karviná. Počítali jsme s větší účasti hráčů, kteří budou od nás pokračovat do Polska. 

Radim Slíva a loňský semifinalista Adam Mendrek. Foto: Ladislav Káňa.
 
Jak důležitou událostí je KaBaL International v karvinském sportovním kalendáři?
Hraje velkou roli, na týden do Karviné dorazí až 200 hráčů z 34 zemí. V okolí Karviné je velká koncentrace badmintonových klubů a amatérských hráčů. Vidět Karvinou a jméno našeho oddílu v kalendáři BWF a BEC je úžasný pocit. 
 
Co říkáš na letošní hráčskou účast? Na koho se ty osobně nejvíce těšíš?
Účast hráčů je dobrá. Dostatek hráčů z první stovky zaručuje skvělou podívanou. 
 
Vloni vyhrál Milan Ludík dvouhru a pár Jakub Bitman, Alžběta Bášová mix. Jak věříš českým hráčům letos? 
Jsem optimista a pozitivní člověk. Budu doufat a držet palce, že naše reprezentanty opět uvidíme ve finále.

Milan Ludík obhahuje vítězství ve dvouhře mužů. Foto: Ladislav Káňa.

Karviná jako pořadatel velkých badmintonových akcí je proslulá skvělou diváckou kulisou. Odhadneš, kolik diváků se podaří nalákat letos?
Doufáme, že Karviná se opět projeví jako nejlepší a největší divácké publikum v ČR. Odhad za celou dobu turnaje je asi 3500 lidí, ale budeme rádi i za 3000 (úsměv).
 
Na co bys pozval fanoušky?
Na skvělé sportovní výkony hráčů a příjemnou atmosféru ve sportovní hale. Přespolní nemusí smutnit, poprvé v historii badmintonu budeme mít 3,5 hodiny přímého přenosu z finálového dne na ČT sport. Samozřejmě budou po celou dobu turnaje i živé streamy, které poběží na FB a stránkách Kabalteam.cz.

Více o KaBaL International 2018 v Karviné najdete na oficiálních stránkách turnaje.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading