logo
Český badmintonový svaz

Hungarian International: Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou obsadili 3. místo v mixu

Bronzové medaile z turnaje International Challenge v maďarském hlavním městě Budapešti odvážejí Jakub Bitman a Alžběta Bášová. V dnešním odpoledním semifinále podlehli ruskému páru Rodion Alimov-Alina Davletova. Dva předchozí skalpy dánských párů jim však přinesly medailovou radost - 3. místo. 

Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou tak obhájili svůj loňský výsledek, kdy v turnaji hraném experimentálním způsobem počítání na 3 vítězné sety do 11 bodů prošli také až do semifinále. Letos, "postaru" do 21, a jako nasazené dvojky v turnaji obhájili zisk 2 800 bodů do světového žebříčku. Cesta vedla přes dánské páry Thyrri-Aalestrup, a po třech setech i přes Madse Emila Christensena a Claudii Paredes. 

Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou si tak určitě vylepší současné 81. místo na světovém žebříčku. Z českých hráčů nyní nejlepší pozici drží 76. Tereza Švábíková s Kateřinou Tomalovou ve čtyřhře žen, ty však v současnosti na mezinárodních turnajích spolu nestartují.Výborný výsledek českého mixu je také nejpozitivnějším dojmem pro Jakuba Bitmana. "Semifinále na turnaji ICH v Evropě určitě s odstupem času budeme brát jako dobrý výsledek, nicméně momentálně v nás zůstává hořká pachuť po nepříliš povedeném výkonu. Ve všech zápasech jsme trochu bojovali s kontrolou míče v přední části kurtu. Proti Dánům se nám to ještě podařilo zachránit, proti Rusům už ne. Nicméně soupeři v semifinále hráli velmi agresivně, což na nás dnes platilo."

Celkově však Jakub zůstává pozitivní. "Jsme rádi, že se nám daří držet krok a vyhrávat i v zápasech s těžkými soupeři, kdy se nám herně úplně nedaří."

Spokojený s turnajem bude také Milan Ludík. Český singlista si poradil v prvním kole s Bjornem Seguinem (USA) a přes Madse Christophersena (Dánsko) prošel po vydařené třetí sadě výsledkem 21:19 17:21 a 21:8 do čtvrtfinále turnaje. Šestý nasazený Kalle Koljonen byl už nad síly Milana Ludíka, ten si však připíše také pěkných 2 200 bodů do světového žebříčku. 

Prohlédněte si: výsledky českých hráčů na Hungarian International

Připravujeme ohlasy hráčů.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading