logo
Český badmintonový svaz
Kateřina Zuzáková si zahraje čtvrtfinále všech tří disciplín. Foto: Martin Krpata.

Hungarian Junior: šestice Čechů si zahraje čtvrtfinále

"Pátek bude pro nás na tomto turnaji dnem pravdy," hlásil trenér Tomasz Mendrek z Pécse, kde se téměř kompletní český juniorský výběr účastní Hungarian Junior. Nyní už můžeme říct, že pravda byla v šesti případech na české straně.

Hned šest českých hráčů si totiž v pátek vybojovalo účast v sobotním čtvrtfinále silně obsazeného turnaje.

V mixu ponesou náš prapor Tomáš Švejda s Kateřinou Zuzákovou, kteří do čtvrtfinále prošli po vítězství nad Vítem Kulíškem a Valentýnou Sonnkovou 21:10 a 22:20. Zítra Švejdu se Zuzákovou čeká skotská zkouška. Za zmínku stojí určitě i dobrá bitva Jana Viktory s Terezou Kobylákovou, kteří s druhým nasazeným slovinským párem prohráli ve třech setech, Václav Palán s Lucií Krpatovou prohráli s nasazenými jedničkami z Bulharska.

Kateřina Zuzáková s Tomášem Švejdou. Foto: Martin Krpata.

Ve dvouhře dívek září Kateřina Zuzáková. V pátek zvládla dva třísetové zápasy - nejprve otáčela zápas se Srbkou Loncar, aby pak demonstrovala pokračující dobrou formu z MČR dospělých výhrou nad sedmou nasazenou Petrou Polanc ze Slovinska. Kateřina se o semifinále v sobotu utká se Bulharkou Hristomirou Popovskou. 

Dobře vstoupili do soutěže deblů Jan Janoštík s Tomášem Švejdou, kteří ve svém prvním zápase na turnaji porazil švýcarský pár Orteu, Pham 21:12, 21:15. Zítra se budou moci vytáhnout proti skotskému páru Apiliga, Pringle. Druhá česká dvojice, Vít Kulíšek a Václav Palán, nestačila na první nasazené bratry Grimleovy rovněž ze Skotska.

Nejúspěšnější českou disciplínou je zatím dívčí debl, kde dvě ze tří dvojic postoupily do čtvrtfinále. Kateřina Zuzáková s Lucií Krpatovou si místo mezi osmi nejlepšími páry turnaje zasloužily výhrami nad slovinským a kyperským párem a čekají je Rakušanky, Valentýna Sonnková s Terezou Kobylákovou porazily portugalsko-maďarskou dvojici Lopes, Ombodi 21:14, 21:12 a zítra vyzvou nasazené dvojky z Polska.

Tomasz Mendrek a Michal Hubáček radí Tereze Kobylákové. Foto: Martin Krpata.

Ve dvouhře chlapců svého zástupce mít nebudeme, rozhodně ale některé dnešní výsledky za vyzdvihnutí stojí:

Jiří Král porazil nejlepšího chorvatského juniora Luku Bana 21:19 ve třetím setu a za odměnu si zahrál s druhým nasazeným Francouzem Merklem. Tomu o kolo před tím podlehl i Tomáš Švejda. Marek Aubus ve dvou těsných setech porazil turnajovou šestku Bartha z Norska, následně ale nestačil na dvanáctku Kerta z Estonska.

Jan Janoštík nejprve v prvním dnešním zápase potvrdil včerejší výhru nad nasazeným Italem vítězstvím nad Estoncem Pilvem, v boji o osmičku ale prohrál na tři sety s domácím Papaiem, turnajovou čtyřkou.

Výsledky Hungarian Junior.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading