logo
Český badmintonový svaz

Indonesia Open: dvojnásobná radost pro nejhlučnější publikum světa, Momota opět lepší Axelsena

Dvě zlaté medaile z mixu a deblu můžu hodně potěšily domácí publikum na Indonesia Open v Jakartě, které v neděli vyvrcholilo finálovými zápasy. Očekávané drama ve dvouhře mužů se nekonalo, neboť Kento Momota smetl Viktora Axeslena ve dvou setech.

Během měsíce a půl to bylo druhé střetnutí těchto dvou mladých mužů a opět po něm úřadující mistr světa Axelsen bude mít o čem přemýšlet. Stejně jako na Thomas Cupu v květnu se v jednom ze setů ani nepřehoupnul přes desetibodovou hranici (tentokrát 21:14 a 21:9 pro Momotu), na což nebýval zvyklý.

Jedna z posledních zkoušek před mistrovstvím světa v Číně, které začíná již na konci měsíce, naopak skvěle vyšla Japonci, jenž si spravil chuť po „pouhém“ stříbru z minulého týdne z Malajsie, kde mu Lee Chong Wei přetrhl sérii 21 vítězných zápasů v řadě.

Od svého návratu na světové kurty po ročním distancu za hazard má Kento Momota úchvatnou bilanci: 72 vítězných zápasů ku 4 prohrám, z posledních dvanácti turnajů vyhrál deset.

To z pohledu Axelsena povážlivě vzrůstá nelichotivost jeho bilance s Momotou: po neděli je to 2:8. 

Záznam finále dvouhry mužů:


Ve dvouhře žen se naopak na nejvyšším stupni objevila stejná tvář jako před týdnem. Tchajwanská singlistka Tzu Ying Tai si poradila s další Číňankou, tentokrát Chen Yufei (21:23, 21:15, 21:9), a nenechává na pochybách, kdo bude největším adeptem na zlato i v Nanjingu.

Indonéské světové jedničky Gideon Markus Fernaldi a Kevin Sanjaya Sukamuljo s kotlem asi toho nejhlučnějšího badmintonového publika světa v zádech bez problémů zametli s Japonci Takuto Inouem a Yuki Kanekem (21:13, 21:16) a připsali si společný už 14. titul (letošní čtvrtý) z turnajů BWF World Tour (dříve Super Series).

Potvrdili tak úspěšný den pro domácí na tomto jednom ze tří nejlépe bodovaných turnajů planety, neboť o zápas dříve Tontowi Ahmad s Lilyanou Natsir v repríze olympijského finále z Ria porazili malajský pár Peng Soon Chang, Liu Ying Goh (21:17, 21:8).

Nejdelším zápasem dne bylo nepřekvapivě střetnutí dvou japonských dvojic ve finále čtyřhry žen. Yuki Fukushima a Sayaka Hirota přehrály Mayu Matsumoto a Wakana Nagaharu 21:14, 16:21 a 21:14.

Výsledky Indonesia Open v Jakartě.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading