logo
Český badmintonový svaz

Jan Louda si čtvrtfinále Egypt International nezahraje, prohrál s Grecem

Český reprezentant Jan Louda na největší dosavadní bodový zisk mezi dospělými nedosáhne. Ve druhém kole Egypt International v Káhiře prohrál s Italem Giovanni Grecem 0:2 na sety.

Kvůli velmi špatnému spojení na trase Káhira-Praha a nefunkčnosti turnajového softwaru neznáme přesný výsledek obou setů, víme jen, že Louda v první sadě neudržel nadějné vedení 20:17 a prohrál ve dvou setech.

"Po včerejším tvrdě vybojovaném zápase jsem dnes soupeři podlehl a do čtvrtfinále Egypt International se nepodívám," zahajuje své hodnocení na facebookovém profilu Louda.
Jan Louda na archivní fotografii. Foto: Ladislav Káňa.

"Osmifinálové utkání s Italem Grecem jsme hráli už od 8:30 a fyzicky jsem se cítil ještě hůř než včera. Už před zápasem jsem měl zažívací problémy, v jeho průběhu jsem nemohl dýchat a na konci zápasu jsem byl opravdu rád, že to mám za sebou. Jindy je fyzická kondice moje silná stránka, dnes se mi nohy doslova zastavily," popisuje český badmintonista těžkosti, na které naráží Evropané na turnajích v Africe. 

"S hodinovým odstupem porážka bolí, ale žádné vítězství mě nenaučí tolik jako podobné porážky. Umění vyrovnat se s nepříznivými podmínkami, i proto jsem si tento turnaj vybral. Bolestivá, ale cenná zkušenost," zakončuje hodnocení Louda.

"Jel tam na zkušenou a tahle zkušenost tedy stála za to," dodává lakonicky Loudův trenér Josef Rubáš.About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading