Janáček s Milovou si zahrají finále Croatian International!

Jaromír Janáček se Sabinou Milovou ozdobí svou přítomností v zápase o zlato ve smíšené čtyřhře nedělní finálový program Croatian International. Medaile ale v Záhřebu sbírali i další Češi.

Výsledky čtvrtfinále a semifinále Croatian International.

Janáček s Milovou nejprve v sobotním čtvrtfinále hladce přehráli domácí dvojici Špoljarec, Pavlinič (21:11, 21:14), aby odpoledne ještě hladčeji zdolali Islanďany Johannessona a Arnadottir 21:7 a 21:11. Oba tyto zápasy dohromady netrvaly ani 40 minut!

O vítězství na turnaji kategorie Future Series budou čeští reprezentanti bojovat proti první nasazené dvojici Pietryja, Wojtkowska z Polska. Jaromír Janáček už ví, jak na Pietryju – spolu s Tomášem Švejdou jej včera zdolali v deblu.

Zmíněná deblová dvojice to společně dotáhla do semifinále, kde Janáček se Švejdou až v koncovce třetího setu podlehli prvním nasazeným Němcům Langovi a Legleitnerovi, mimo jiné finalistům loňského Czech International v Karviné. I tak jde o další velmi pozitivní výsledek mladé české dvojice!

Jaromíra jsme poprosili o hodnocení celého sobotního vystoupení.

"Obě čtvrtfinálová utkání byla oproti pátečním výrazně lehčí. Ve smíšené čtyřhře jsme od začátku do konce proti Chorvatům kontrolovali hru hlavně na podání a následných dvou míčích, kde jsme soupeře dostávali pod tlak. Ve čtyřhře s Tomášem to bylo podobné, důležité bylo dobré podání. Mladí Rakušané byli houževnatí v rozehrávkách a každou chybu trestali, naštěstí jsme s Tomášem v klíčových chvílích prvního setu a ve druhém zvládli hru na síti," popsal Janáček čtvrtfinálové duely.

Jaromír Janáček, Sabina Milová, Ondřej Král, Tomáš Švejda a českokrumlovský trenér Radek Votava. Foto: Facebook Tomáše Švejdy.

"V semifinále smíšené čtyřhry jsme si hladce poradili s islandským párem, který při rychlejší rozehrávce hodně chyboval a hodně bodů nám jenom daroval. Se Sabinou jsme se mohli radovat s našeho prvního postupu do finále. V semifinále čtyřhry nás s Tomášem nečekalo nic lehkého, první nasazení Němci nám v prvním setu ukázali svou rychlost, na kterou jsme zareagovali až v setu druhém. Po dobře zvládnuté hře na síti a řešení drajvových situacích jsme druhý set dokázali vyhrát a ve třetím jsme ještě v polovině byli na cestě do finále, Němci ale ukázali zarputilost a jejich výborně zvládnuté hře ze středu hřiště a následnému útoku už jsme nedokázali vzdorovat. Pro nás s Tomášem to byl velice dobrý zápas, i když to po prvním setu nevypadalo. Šance na výhru tam byla a jsem za tento zápas moc rád," uzavírá Janáček.

A pozitivní zprávy přicházely v sobotu i z dalších disciplín.

Kateřina Tomalová ukázala, že jí záhřebský turnaj sedí, díky třem výhrám dokázala zopakovat loňské bronzové umístění a obhájit svůj bodový příděl. Cenná je třísetová čtvrtfinálová výhra nad velkou nadějí evropského ženského badmintonu, šestnáctiletou Ruskou Anastasií Shapovalovou. Tomalová Rusku zdolala 21:18 ve třetím setu.

Stejně jako vloni, kdy Tomalovou v semifinále zastavila Anne Hald, letos česká hráčka skončila na dánské raketě: nad její síly byla Iben Bergstein, s níž Tomalová prohrála 14:21 a 10:21.
Kateřina Tomalová v Chorvatsku obhájila bronz. Foto: Pavel Růžička.

Jediným českým singlistou v závěrečných kolech turnaje byl Ondřej Král. Ten v sobotu nejprve ve dvou těsných setech zdolal rovněž mladého Rumuna Collinse Valentina Filimona 24:22 a 21:19, aby pak svedl třísetovou bitvu s úřadujícím mistrem Evropy do 17 let (korunovaným v listopadu při MEJ v Praze) Georgiem Karpovem.

Rus získal první set 21:17, Král kontroval neobvykle – 21:6. Třetí set už ale patřil Karpovovi, jenž si po výhře 21:12 zahraje své první finále na evropském circuitu dospělých.

I když se v Záhřebu hraje turnaj úrovně Future Series s nicotnou dotací 500 dolarů, tři bronzové úspěchy a hlavně skalpy, které si odsud odvážejí čeští reprezentanti, mají svou hodnotu.

O tom, zda do této sbírky přibude zlato, či stříbro, rozhodne zítřejší finále mixu. Jaromíru Janáčkovi a Sabině Milové držte palce od 10:00!