Janáček se Švejdou postoupili do semifinále Lithuanian International

Česká republika bude mít zastoupení v nedělním semifinálovém programu Lithuanian International v Kaunasu. Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou drží náš prapor v pánské čtyřhře.

Výsledky Lithuanian International v Kaunasu.

Jistotu bronzu z turnaje Future Series si mladý český pár vysloužil třemi výhrami. Klíčovou pro budoucí úspěch byla vyrovnaná koncovka třetího setu v úvodním zápase proti dánskému páru Jesper Toft, Mads Vestergaard, kterou Švejda s Janáčkem zvládli 23:21.

V dalším kole se podařilo vyřadit turnajové jedničky a účastníky mistrovství Evropy ve Španělsku Milana Dratvu s Matějem Hliničanem: 15:21, 21:16, 21:16.

Ve čtvrtfinále pak čeští deblisté překonali nevyzpytatelnou překážku v podobě Avinashe Gupty (Anglie) a Jacka Macgregora (Skotsko) jdoucích z kvalifikace. Po výhře 21:11 a 21:19 se Janáček se Švejdou mohou těšit na nedělní semifinále, kde na ně čekají Kazachstánci Artur Niyazov a Dmitriy Panarin.

"Po včerejší třísetové výhře nad kvalitní dánskou dvojicí jsme i dnes dokázali opět stavět hru na důrazném podání a příjmu, zodpovědné rozehrávce s využitím našich silných stránek," začíná hodnocení za český pár Tomáš Švejda.

Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou si zahrají semifinále turnaje v Litvě. Foto: Pavel Růžička.

"Zápas proti slovenské obranářské dvojici byl nepříjemný a padlo z naší strany příliš nevynucených chyb, které nás stály několik bodů. Dokázali jsme si zvyknout na křižnou rozehrávku od Slováků a odehrát závěrečnou šňůru několika bodů ve třetím setu, tím jsme zápas dotáhli k vítězství," pokračuje Švejda.

"Čtvrtfinále proti složené dvojici ze Skotska a Anglie jsme z větší části kontrolovali, zejména v prvním setu se hrálo podle nás a drželi jsme soupeře pod tlakem. V druhém setu se hra více vyrovnala, ale naštěstí koncovku jsme zvládli lépe a postoupili jsme do dalšího společného semifinále.

Na zítřejší zápas se těšíme a věříme, že můžeme vyhrát!” vzkazuje z Kaunasu Švejda.
Tereza Švábíková ani napotřetí nedokázala porazit Jordan Hart z Walesu. Foto: Pavel Růžička.

Česká republika měla ještě trojnásobné zastoupení ve čtvrtfinále.

Tereza Švábíková po dvou výhrách nestačila mezi nejlepšími osmi singlistkami na Velšanku Jordan Hart. Se čtvrtou nasazenou hráčkou prohrála Švábíková 21:16, 14:21 a 17:21 a nevylepšila vzájemnou bilanci, která je nyní už 0:3.

V tu dobu měla Tereza za sebou už neúspěšné čtvrtfinále v mixu, kde po boku Filipa Budzela nestačila na dánskou dvojici Jesper Toft, Natasja P. Anthonisen (19:21, 21:18, 16:21). Budzel se Švábíkovou tak neobhájí loňské finále na tomto turnaji.

Osmý nasazený Ondřej Král byl pak rovněž ve čtvrtfinále krátký na polského matadora dobře známého z české extraligy Michala Rogalskiho. Král prohrál s Polákem 13:21 a 12:21.

Semifinálový program Lithuanian International za účasti Jaromíra Janáčka a Tomáše Švejdy začíná v neděli v 9 hodin SEČ. Vybrané zápasy můžete sledovat na živém streamu zde.