logo
Český badmintonový svaz
Lucie Krpatová a Zuzanna Jankowska. Foto: Martin Janoušek.

Janoštík a Krpatová zlatí na Polish U17 Open v Glubczycích

Jan Janoštík ve dvouhře a Lucie Krpatová ve čtyřhře s polskou partnerkou Zuzannou Jankowskou, to jsou dva čeští vítězové na Polish U17 Open, které se od pátku do neděle konalo v Glubczycích.

První nasazený Janoštík se do koncovky setu v průběhu turnaje dostal jen jednou, a to mezi šestnácti nejlepšími s Tadeášem Brázdou (23:21, 21:15). Jinak pavoukem prošel suverénně a třeba svému finálovému soupeři Andrzejovi Niczyporukovi povolil jen 11 a 11 bodů.

„Na turnaj jsem nepřijel úplně dobře připraven. V týdnu před turnajem jsem dobral antibiotika a měl pouze jeden trénink. Už v prvním zápase jsem cítil, že nejsem úplně ve své kůži, a to se většinou projevovalo na zbytečných chybách, kterých jsem udělal o hodně víc, než bych si představoval,“ začíná své hodnocení zlatého turnaje Janoštík.Jan Janoštík vyhrál Polish U17 Open v Glubczycích. Foto: Roman Janoštík.

„Hru, kterou jsem doufal, že budu hrát po celý turnaj, jsem začal hrát až ve čtvrtfinále. V každém dalším zápase jsem se cítil na kurtu lépe a lépe, začal jsem hrát svou hru a s tím přišla úderová jistota. Finále a semifinále už bylo tak, jak bych si představoval, a to bylo nakonec odměněno vítězstvím,“ dodává český reprezentant.

Janoštík nebyl daleko od doublu, v deblu s Adamem Ehmem ale ve finále po třech vyrovnaných setech museli turnajové prvenství přenechat domácímu páru Mikolaj Piorkowski, Mikolaj Wrzalik po výsledku 19:21, 21:14 a 18:21.


Adam Ehm a Jan Janoštík poslouchají rady Michala Hubáčka. Foto: Martin Janoušek.

Podruhé vlála česká vlajka v Glubczycích nejvýše díky Lucii Krpatové. Ta spojila své deblové síly pro tento turnaj s Polkou Zuzannou Jankowskou a nakonec si dokráčely až pro zlato. Ve finále však musely otáčet proti první nasazené české dvojici Marie Růžičková, Tallulah Sharleen Van Coppenolle. Zápas skončil 15:21, 21:15 a 21:18 pro Krpatovou s Jankowskou.

Rovněž v mixu vsadila Lucie na partnerství s polským spoluhráčem. Nutno říci, že už osvědčeným – s Karolem Budnym vyhrála Krpatová březnové Czech U17 International. I v Glubczycích mířili vysoko, semifinále však museli kvůli nemoci Budnyho skrečovat.
Medailistky dívčího deblu. Foto: Martin Janoušek.

Hodnotným výsledkem je i třetí místo Kláry Petruškové ve dvouhře dívek. Petrušková zdolala cestou do semifinále Emu Staňkovou i Nelu Němcovou, v boji o finále jí ale ráznou stopku vystavila první nasazená a později vítězná Ruska Maria Golubeeva (7:21, 8:21).

Seriál mezinárodních turnajů kategorie U17 pokračuje hned následující týden. Od pátku se nejen česká reprezentace představí na Austrian U17 Open v rakouském Lauterachu.

Výsledky Polish U17 Open.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading