logo
Český badmintonový svaz

Junioři si jdou pro medaile: v Českém Krumlově začíná Czech U17 International

Už zítra, tedy ve čtvrtek 5. dubna, startuje v Českém Krumlově druhý ročník mezinárodního juniorského turnaje FZ FORZA Czech U17 International. Těšit se můžete na badmintonisty z 11 zemí včetně domácí špičky této kategorie.

Celkem se v Českém Krumlově představí na 126 mladých badmintonistů.

Je pozitivem, že mezi favority na medailová umístění patří opět i čeští hráči. Například ve dvouhře chlapců je nasazenou jedničkou Jan Janoštík (4. hráč evropského žebříčku U17), dvojkou pak "kluk z plakátu" Tomáš Švejda (24. místo). Oba účastníci listopadového ME v Praze pak spojí síly ve čtyřhře, kde obhajují loňské stříbro.

Česko delegovalo i první dvě nasazené hráčky ve dvouhře dívek: jedničkou je Kateřina Zuzáková obhajující loňský bronz, dvojkou stále teprve čtrnáctiletá Tallulah Sharleen Van Coppenolle. Zuzáková společně s Lucií Krpatovou si pak z pozice prvního nasazeného páru brousí zuby na obhajobu loňského titulu, Van Coppenolle spolu s Marií Růžičkovou plní roli dvojek.

V mixu bohužel došlo k odhlášce prvního nasazeného páru Vratislav Erhart, Ema Staňková, Lucie Krpatová je pak nasazenou dvojkou společně s Polákem Budnym. Tato disciplína zcela jistě pozná nového vítěze, Tomáš Švejda s Kateřinou Zuzákovou, kteří zde vloni triumfovali, letos v mixu nestartují.

"Pevně věřím, že Češi budou opět hrát ve finále," řekl minulý týden v rozhovoru ředitel turnaje Radek Votava. Nakolik se jeho prognóza a přání naplní, můžete sledovat od čtvrtečních 9:00. Výsledky čtvrtečních zápasů můžete sledovat zde.

Bude mít Lucie Krpatová opět důvod k (lehkému) úsměvu? Foto: Martin Krpata.

Pokud nemáte cestu do Českého Krumlova, můžete využít služeb živého streamu, který je však tentokrát zpoplatněn. Zaregistrovat se můžete zde.

Cena za sledování jednoho dne na jednom kurtu je 32 švédských korun (cca 80 Kč), výhodnější je však pořídit si předplatné na celý víkend, během něhož budete moci sledovat všechny kurty dohromady za 60 SEK (asi 150 Kč).

No řekněte, není to rozumná cena za tři dny kvalitního juniorského badmintonu?

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading