logo
Český badmintonový svaz

Konečná nominace na mistrovství Evropy družstev mužů a žen v Kazani

Předseda TMK Josef Rubáš informuje o konečné nominaci na mistrovství Evropy mužů a žen, které začíná příští týden v Kazani, a o finální přípravě na něj.

"Finální nominaci jsme rozdělili na dvě fáze. V první fázi jsme nominovali hráče, se kterými jsme dlouhodobě počítali. Tu druhou jsme učinili v neděli po mistrovství České republiky. Na základě výkonů na mistrovství jsme tým doplnili o Sabinu Milovou, dvojnásobnou finalistku turnaje, a Ondřeje Krále, který se ve dvouhře mužů probil do finále," komentuje nominaci Rubáš.

"Letenky, ubytování, víza, pojištění, to vše bylo připravené tak, abychom si takto dvoustupňově provedený výběr mohli dovolit a vybrali opravdu to aktuálně nejlepší, co v současné době má český badminton k dispozici," dodává.

Uvidíme v Kazani debl složený ze dvou finalistů MČR v singlu? Foto: Tomáš Krajča.
 
"V průběhu týdne se ve Sportovním centru v Nymburce prostřídají celkem tři české výběry. Od neděle do středy se zde připravoval juniorský výběr před odjezdem na Hungarian Junior. A také zde ladí formu oba kazaňské výběry, tým dospělých vedou Pavel Florián a Jakub Bitman, skupinku hráčů, kteří se chystají na MEJ U15, trénuje Tomáš Krajča. Oba týmy se následně přesunou do Kazaně, dospělý tým odletí v neděli, junioři, jejichž turnaj začíná v pátek, v průběhu příštího týdne," informuje předseda TMK.
 
Náplň tréninkových jednotek je podle Rubáše předturnajového charakteru. 

"Krátké a intenzivní tréninkové jednotky, nejvýše kolem šedesáti minut aktivní fáze, ale tempo na hranici možností. Nebo ladění techniky a konkrétních herních situací, v menší intenzitě, ale s důrazem na perfektní provedení. Nezapomínáme ani na fyzickou přípravu. Samozřejmostí je zajištění fyzioterapie, regeneračních procedur, neboť s dobrou formou se pojí také nutnost dobře odpočívat," ujišťuje Josef Rubáš.
Tereza Švábíková a Sabina Milová. Foto: Tomáš Krajča.

Finální nominace na ME družstev mužů a žen v Kazani: 

Tým mužů: Jakub Bitman, Ondřej Král, Jan Louda, Milan Ludík, Adam Mendrek
 
Tým žen: Alžběta Bášová, Michaela Fuchsová, Sabina Milová, Zuzana Pavelková, Kateřina Tomalová, Tereza Švábíková

Rozlosování mistrovství Evropy najdete ZDE.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading