logo
Český badmintonový svaz
Turnajový plakát

Los turnaje jednotlivců na mistrovství Evropy do 17 let v Praze zveřejněn!

V úterý zhruba ve 13:40 skončilo napjaté čekání českých reprezentantů do 17 let na to, jaké soupeře jim přiřkne los do soutěže jednotlivců na nadcházejícím mistrovství Evropy v Praze.

Dvouhra chlapců
V rozsáhlém pavouku o 128 místech má Česká republika tři zástupce. Stříbrný medailista z MČR Marek Aubus má první kolo volné a čeká na soupeře z Faerských ostrovů nebo Turecka, mistr republiky Tomáš Švejda po rovněž volném prvním kole narazí na Litevce nebo Skota. Osmého nasazeného Jana Janoštíka prověří ve druhém kole Nor Danila Gataullin.

Dvouhra dívek

České dívky se musejí prát od prvního kola. Na teprve čtrnáctiletou Tallulah Sharleen Van Coppenolle čeká Belgičanka Clara Lassaux, na Kateřinu Zuzákovou Běloruska Hanna Bandarenka, Tereza Kobyláková se pokusí projít dál přes irskou singlistku Rebeccu Woods. Pavouk dívčí dvouhry má taktéž 128 míst.
Tomáš Švejda a Jan Janoštík poslouchají trenéra Radka Votavu. Foto: Zbyněk Jára.

Čtyřhra chlapců

V chlapecké čtyřhře máme pár nasazený jako číslo 4, Jan Janoštík s Tomášem Švejdou vykročí za obhajobou tohoto umístění proti finskému páru Tony Lindelöf, Joakim Oldorff. Druhý český pár a čerství mistři republiky Vít Kulíšek s Václavem Palánem se na úvod střetnou s norskou dvojicí Jonas Østhassel, Matius Wijaya. Pozor na nositele slavného příjmení!

Čtyřhra dívek
Lucie Krpatová s Kateřinou Zuzákovou budou v Praze působit jako nasazený pár číslo osm, hned v prvním kole ale narazí na zástupkyně badmintonové velmoci. Angličanky Abbygael Harris a Hope Warner mohou být těžkým soustem. Druhou českou dvojicí jsou Marie Růžičková s Tallulah Sharleen Van Coppenolle, které narazí na portugalskou dvojici Ana Fernandes, Claudia Lourenço.

Smíšená čtyřhra

Mixový pavouk o 128 místech obsahuje tři české vlaječky. Mistři republiky Vít Kulíšek s Valentýnou Sonnkovou mají první kolo volné, pak je čekají patnáctí nasazení Izraelci Maxim Grinblat, Yuval Pugach. Majitelé republikového stříbra Václav Palán s Lucií Krpatovou mají po volnu v prvním kole v cestě dokonce sedmé nasazené Srby Sergeje Lukice s Marijí Sudimac, Jan Viktora s Janou Adámkovou čekají na soupeře ze Švýcarska nebo Bulharska.

Lucie Krpatová s Kateřinou Zuzákovou jsou nasazené jako číslo osm. Foto: Zbyněk Jára. 

Předseda TMK Rubáš: šance byly před losem a jsou i po něm
„Předně musíme ocenit fakt, že hned čtyři naši hráči patří mezi nasazené, Jan Janoštík s Tomášem Švejdou jsou ve čtyřhře dokonce turnajovými čtyřkami. Podobně dobré nasazení nepadá z nebe, ale hráči si ho musí perně vybojovat na circuitových turnajích. Už jen to je ocenění dobré práce našich reprezentantů a trenérů,“ začíná svůj komentář k losu soutěže jedotlivců předseda TMK Josef Rubáš.

„Šance našich hráčů na dobrý výsledek byly dobré před losem a jsou i po něm. Jedná se o evropský šampionát, do Prahy se sjede na 300 badmintonistů, každý z českých reprezentantů může vyhrát ten svůj důležitý zápas. Pro někoho to může být druhé kolo, pro jiného osmifinále. Podstatné je, aby se v tom rozhodujícím zápase podařilo naplno uplatnit veškeré dovednosti, které hráči mají. Moje osobní zkušenost s posledními dvěma evropskými juniorskými šampionáty je taková, že je třeba být soudným realistou připraveným na všechny možné vývoje. Věřím ale, že s diváckou podporou v zádech celý náš tým prožije povedený turnaj a završí dobrou práci v tomto roce,“ pokračuje Rubáš.

Tereza Kobyláková. Foto: Zbyněk Jára.

„Los nabídl celou řadu zajímavostí. Třeba velmi našlapanou horní osminku dvouhry juniorů. Nejvýše nasazený je čtvrtfinalista z nedávného mistrovství světa juniorů Christo Popov z Francie, který před rokem ve finále ME U15 podlehl 19:21 ve třetím setu Angličanu Huangovi. A právě na Huanga může narazit ve čtvrtfinále, pokud ten zvládne přejít přes výborně hrajícího Rusa Karpova. To je opravdu tvrdý los pro všechny tři,“ uzavírá Rubáš.

Individuální turnaj mistrovství Evropy do 17 let v Praze začíná 25. listopadu. Stavitelé českého týmu pro MEJ, trenéři reprezentantů i samotní hráči však už teď mohou začít spřádat plány, jak se nabitým startovním polem soutěže jednotlivců prokousat co nejdále.

Kompletní los si prohlédněte ZDE.

Oficiální stránky MEJ U17 v Praze najdete ZDE.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading