Louda v Rakousku končí po třísetové bitvě s Nilssonem

Jan Louda svůj dosavadní nejlepší bodový zisk mezi dospělými nerozšíří. V osmifinále Austrian Open ve Vídni prohrál se Švédem Jacobem Nilssonem 21:17, 14:21, 19:21.

V osmnácti letech je ale pro Loudu druhé kolo silně obsazeného turnaje International Challenge dospělých velkým úspěchem. Vždyť vyhrál celkem čtyři zápasy!

57 minut dlouhá bitva s Nilssonem navíc nebyla vůbec ztracená. Louda v prvním setu svými typickými leváckými křivkami tahal Švéda z rohu do rohu a dařilo se mu výměny zakončovat, navíc sám téměř nekazil.

Ve druhém setu ale Nilsson zrychlil, i z těžkých pozic riskoval a čím dál víc získával převahu na síti. 21:14 pro Švéda.

Rozhodující sada byla už i kvůli zvětšujícímu se počtu Loudových chyb v režii Nilssona, který jako by neztrácel síly a vypracoval si náskok až sedmi bodů. Za stavu 16:20 ale Louda nesložil zbraně. Trpělivou hrou odvrátil tři mečboly a vypadalo to na velký obrat, Nilsson si ale tlakem do Loudova bekhendu vytvořil pozici pro útok a další tvrdou smečí k lajně zápas ukončil.

Jan Louda v letu. Foto: Pavel Růžička.

"Do zápasu jsem nastoupil s jasnou taktikou být aktivnější a připravovat si šance na zakončení. To se mi v prvním setu dařilo, hru jsem měl pod kontrolou. Ve druhém a třetím setu už jsem marně hledal jiskru z úvodu zápasu, asi se projevila fyzická a psychická únava, byl to už pátý zápas ve třech dnech," napsal z Vídně Louda.

"Přesto jsem na konci setu zmobilizoval všechny síly, odvrátil tři mečboly, ale na ten čtvrtý už nedosáhl. Doslova, na Nilssonovu smeč jsem byl krátký. Z Vídně si ale odvážím nejlepší výsledek mezi dospělými, čtyři výhry a skvělý bodový zisk," hodnotí český reprezentant úspěšné rakouské vystoupení.

Druhé kolo hlavní soutěže si měli zahrát ještě bratři Matěj a Michal Hubáčkové ve čtyřhře, k zápasu proti tchajwanské dvojici ale v pátek odpoledne nenastoupili kvůli přetrvávajícím potížím Matěje se stehenním svalem, které si způsobil na mistrovství republiky.