logo
Český badmintonový svaz

Ludík a Tomalová vezou z Maroka bronz

Až v semifinále se zastavila cesta Milana Ludíka a Kateřiny Tomalové turnajem Morocco International v Casablance. 1750 bodů do světového žebříčku za třetí místo na turnaji International Series je pro oba dobrým brzkým předvánočním dárkem.

Ludík svedl bitvu s Francouzem Lucasem Claerboutem, hrálo se téměř hodinu a dvacet minut! Česká jednička nakonec odešla poražena po výsledku 21:17, 22:24 a 18:21.

"Semifinále mi nevyšlo, bylo to ale boj, jak se patří," začíná popisovat své dojmy z utkání Ludík. "Mrzí mě těsná prohra proti Claerboutovi, ale jsem nesmírně spokojený s předvedeným výkonem. Byl to asi můj nejlepší zápas roku 2017," pokračuje Ludík.

"Hráli jsme velmi vyrovnaný souboj až do konce, kde každá výměna byla velmi dramatická a napínavá. Škoda, že se mi nepodařilo vyhrát druhý set, kde jsem měl několik šancí, ale soupeř je dokázal odvrátit a nakonec zvítězil. Jsem moc spokojený se svým zlepšením a předvedenými výkony v poslední době," uzavírá český reprezentant.

Kateřina Tomalová získala v Maroku bronz.

Kateřina Tomalová v semifinále ženské dvouhry nestačila na nejlepší Slovenku Martinu Repiskou a prohrála 16:21 a 21:23.

"Taktika všech zápasů tady byla jasná - přitlačit soupeře na zadní čáru. Já i Martina jsme to věděly a celý zápas byl jen o tom, která z nás tu druhou dříve zatlačí dozadu. Jí se to bohužel dařilo lépe," začíná své hodnocení Tomalová.

"První set vyhrála Martina 21:16, celý druhý set jsem vedla já, dařilo se mi ji dostávat pod tlak, ale v koncovce jsem bohužel neproměnila 4 setboly a prohrála jsem 21:23. I tak ale svou “africkou” zkušenost hodnotím pozitivně a jsem ráda, že se mi v nelehkých podmínkách podařilo dostat do semifinále. Nicméně se asi nadále raději budu držet turnajů v Evropě..." potvrzuje Kateřina Tomalová obvyklé dojmy českých a evropských badmintonistů z turnajů na černém kontinentu.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading