logo
Český badmintonový svaz

MČR U15: dominance Janoštíka a Van Coppenolle

Jan Janoštík a Tallulah Sharleen Van Coppenolle na republikovém šampionátu do 15 let v Ostravě potvrdili role největších favoritů a bez výraznějšího zaváhání si došli ke dvěma titulům. Oba hráči chystající se na mistrovství Evropy U17 se navíc prezentovali úrovní hry převyšující většinu startovního pole.

Zejména Janoštík dvouhru chlapců doslova opanoval a své zápasy vyhrával markantními rozdíly. Příkladem může být jeho semifinále proti Davidu Slívovi, které Janoštík vyhrál 21:0 (!) a 21:7. Finále proti Matěji Rzeplinskimu pak skončilo 21:5 a 21:5 ve prospěch českobudějovického hráče.

Právě Rzeplinski se ale už v sobotu postaral o jedno z překvapení, když ve čtvrtfinále dvouhry vyřadil druhého nasazeného Adama Ehma z Pardubic 21:19 a 22:20. "Obecně bylo zajímavé sledovat, jak si na turnaji vedou členové Talent Teamu, tedy hráči, kteří nám pravidelně jezdí po Nymburcích" komentuje z Ostravy trenér tohoto výběru Tomáš Krajča. "Právě Matěj se prezentoval bojovností a zdravým sebevědomím, které mu přineslo úspěch v podobě finálové účasti", dodává Krajča.

Jan Janoštík (v modrém) a Tallulah Sharleen Van Coppenolle (v bílém) - nejúspěšnější hráči MČR do 15 let v Ostravě. Foto: Tomáš Krajča.

Přesvědčivost měly i výsledky u Tallulah Sharleen Van Coppenolle ve dvouhře dívek, až finálová soupeřka Marie Růžičková - rovněž reprezentantka pro nadcházející MEJ U17 - dokázala Van Coppenolle vzít set. Severomoravské derby ale nakonec po výsledku 21:16, 17:21 a 21.16 do vítězného konce dotáhla hráčka Orlové.

V mixu, kde Janoštík s Van Coppenolle spojili své síly, pak opět padaly jednociferné výsledky. Finále proti Vratislavu Erhartovi a Emě Staňkové skončilo 21:8 a 21:7 ve prospěch reprezentantů do 17 let. "Sety končily většinou jednociferně, ale i tak bylo vidět, že Honza s Tallul do toho nešli na sto procent," hodnotí vystoupení vítězného mixu Krajča. "Honza a Tallul jsou zkrátka odskočení," shrnuje lakonicky vystoupení dvou nejúspěšnějších hráčů turnaje Krajča.

Janoštík i Van Coppenolle se zároveň drželi reprezentační linie a hráli pouze dvě disciplíny.

Jan Hora a Adam Ehm, vítězové čtyřhry chlapců. Foto: Tomáš Krajča.

Čtyřhra mužů se tak mohla stát kořistí prvních nasazených Adama Ehma s Janem Horou, dívčí čtyřhru dokázaly vyhrát Soňa Hořínková s Emou Staňkovou. "U kluků vyhrál nejdeblovější a nejrychlejší pár. Také jediný pár, který se nebál mezihry v drajvech a rozehrávky přes střed hřiště. Zasloužená výhra," komentuje výsledek Ehma s Horou trenér Krajča.

"Mezi dívkami jde v této kategorii hlavně o to, zahrát dobrou křivku dozadu a soupeřky zahnat. Je to tedy hodně o síle a ne zas tak o rozehrávce. I vítězství Soni s Emou bylo výsledkově i herně jednoznačné," končí své hodnocení MČR U15 Tomáš Krajča.

Všem vítězům gratulujeme!

Výsledky MČR U15 v Ostravě najdete ZDE.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading