MČR U17: dva tituly v párových disciplínách získal Vít Kulíšek, vítězi dvouher Jana Adámková a Tomáš Švejda

Sportovní hala SK Oaza v Praze hostila o víkendu 4.-5. listopadu mistrovství ČR kategorie U17. V "generálce" na mistrovství Evropy stejné věkové kategorie uspěl nejlépe Vít Kulíšek, vítěz čtyřhry (s Václavem Palánem) a mixu (s Valentýnou Sonnkovou). Tituly ve dvouhrách získali Jana Adámková a Tomáš Švejda, čtyřhru dívek pak ovládla dvojice Kateřina Zuzáková - Lucie Krpatová.

Druhý hrací den MČR U17 v Praze otevřely zápasy semifinále, po kterých pořadatelé představili divákům reprezentanty U17 ještě v exhibiční konfrontaci s naším trojnásobným olympionikem Petrem Koukalem. Tři krátké sety, během nichž Petra vyzvali Jan Viktora, Jan Janoštík a potom ukázka čtyřhry Petr Koukal-Adam Mendrek proti Janu Janoštíkovi a Tomáši Švejdovi, byly příjemnou ochutnávkou špičkového badmintonu a navnadily publikum na očekávané finále.

Úvodní finále čtyřhry dívek suverénním způsobem zvládly Lucie Krpatová a Kateřina Zuzáková, které si poradily s Valentýnou Sonnkovou a Terezou Kobylákovou 21:9 a 21:13. Souběžně hrané finále čtyřhry chlapců nabídlo vyrovnanější průběh. Turnajové jedničky Vít Kulíšek a Václav Palán je zvádli proti Janu Janoštíkovi a Tomáši Švejdovi výsledkem 21:14 a 21:19 i díky lépe zvládnutým standardním situacím.

Ve dvouhře dívek v souboji dvou běhavých a bojovných hráček Tallulah Van Coppenolle vyhrála první set nad Janou Adámkovou 21:18. Další dvě sady už patřily hořovické Adámkové, která zaktivnila hru a mohla po výsledku 21:16 a 21:17 slavit zlatou medaili.

Zápas rozdílných setů předvedli ve dvouhře Tomáš Švejda a Marek Aubus. První a třetí set v režii nechybujícího a motivovaného Švejdy, druhý vybojovaný pestřejší rozehrávkou a přesnější hrou na síti Marka Aubuse. Po výsledku 21:11 19:21 a 21:11 singlové zlato pro českokrumlovského Tomáše Švejdu.

Závěr finálového dne a také výsledkově nejtěsnější finále. Vít Kulíšek a Valentýna Sonnková na jedné straně, na druhé Václav Palán a Lucie Krpatová. V souboji o medailově nejúspěšnější hráče turnaje zvítězily turnajové jedničky Kulíšek a Sonnková výsledkem 21:16 16:21 a 21:19.

"Turnaj byl celkově perfektní, bezvadně zorganizovaný, v dobrém zázemí a vše běželo dle časového programu," začíná Vít Kulíšek hodnocení pochvalou pro organizátory. "Jsem šťastný, že jsme v domácím prostředí dvakrát vyhráli a potvrdili tak nasazení v turnaji. Více jsem si věřil do mixu, ale nakonec to byl těžší zápas. Chtěl bych poděkovat všem svým trenérům a rodině."

Vít Kulíšek a Valentýna Sonnková. Foto: Zbyněk Jára

Mistři ČR U17 pro rok 2017:
dvouhra chlapců: Tomáš Švejda (SKB Český Krumlov)
dvouhra dívek: Jana Adámková (BC 93 Hořovice)
čtyřhra chlapců: Vít Kulíšek - Václav Palán (TJ Astra ZM Praha - SK Prosek Praha)
čtyřhra dívek: Lucie Krpatová - Kateřina Zuzáková (Sokol Polabiny Pardubice - BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.)
smíšená čtyřhra: Vít Kulíšek - Valentýna Sonnková (TJ Astra ZM Praha)

Prohlédněte si: výsledky turnaje

JAZA Stream: video z průběhu sobotního programu a nedělního semifinále a finále

Prohlédněte si: fotografie z turnaje od Zbyňka Járy

Výborně zorganizovaný turnaj v režii oddílu TJ
 Astra Praha a odřízený vrchní rozhodčí Evou Husarovou zakončilo důstojně odprezentované předání medailí a cen.